Световният хандбален вицешампион за жени Норвегия завърши на 5-о място

...

Норвегия смаза Швеция и завърши 5-а на Европейското във Франция

Световният хандбален вицешампион за дами Норвегия приключи на 5-о място на Европейското състезание във Франция. Норвежките безусловно смазаха Швеция с 38:29 (22:14) в разногласието за 5/6-о място на шампионата на Стария континент, игран този следобяд пред над 8500 фенове в зала " Акор Хотелс Арена " (б.р. някогашната зала " Берси " ).

29:38 A big win sees Norway finishing #ehfeuro2018 in 5th place!
Top speed: #iBall
2 99 km/h - Massing
2 99 km/h - Kristiansen
1 101 km/h - Stromberg@hlandslaget @NORhandball #SWENOR #handballissime pic.twitter.com/o8HeoTJ6Rh
— EHF EURO (@EHFEURO) December 14, 2018
Така Норвегия, която е европейски първенец от 2016 година, трябваше да се задоволи с 5-о място в крайното класиране, откакто потегли доста неприятно в шампионата с две загуби от Германия и Румъния. Хандбалистките на " тре кронор " остават 6-и, което е най-хубавото им класиране от 2014-а насам, когато завоюваха бронзовите медали.

След равностойното начало превъзходната серия от 7:0 в интерес на Норвегия сред 16-а и 22-а минута на първото полувреме реши изхода на мача. Норвежките наказаха грешките на съседките си от Швеция и на почивката се отдръпнаха с задатък от 22:14. През втората част девойките на треньора Трорир Хергайрсон играха умерено и без проблеми завоюваха с крайното 38:29.

Sweden end a 10-minute goal drought as Linn Blohm finds the target. Norway are clearly in the lead, though.@hlandslaget @NORhandball #ehfeuro2018 #SWENOR #handballissime pic.twitter.com/wEov6XRgkD
Най-резултатна за Норвегия още веднъж бе Вероника Кристиансен с 6 гола, а Лин Йорум Суланд добави още 5 попадения. За шведките Анна Лагеркуист приключи със 7 гола.