Циципас се измъчи със световния №134 за място в трети кръг на Ролан Гарос

...
Стефанос Циципас се класира за третия кръг на Ролан Гарос

Стефанос Циципас се класира за третия кръг на Ролан Гарос след драматичен успех срещу чеха Зденек Коларж. Миналогодишният финалист в надпреварата се нуждаеше от 4 часа и 6 минути на корта, за да затвори мача с 6-3, 7-6(8), 6-7(3), 7-6(7).

Нищо не предполагаше за оформилата се драма след първия сет, в който Циципас постигна единствения пробив за 3-1, след което нямаше проблеми на сервис. Главоболията за фаворита започнаха от втората сет, когато 25-годишният Коларж пропусна три възможности за изравняване на резултата. Циципас все пак успя да дръпне с 2-0 след трудно 10:8, но позволи достигането до втори тайбрек, в който чехът се наложи и върна напрежението на корта.

В четвъртата част на срещата двамата си размениха по един пробив, достигайки отново до 13-ти гейм. В него заемащият Коларж, №134 в света, поведе с 6:2, но пропусна четири сетбола, за да се стигне до драматично 9:7 в полза на Стефанос.

В третия кръг от Ролан Гарос Циципас ще срещне Микаел Имер (Швеция), който по пътя си отстрани Даниел Еванс (Великобритания) с 6-3, 3-6, 6-2, 6-3.

Напред продължава и Марин Чилич, след като победи с 4-6, 6-4, 6-2, 6-3 унгареца Мартон Фучович.

Руснакът Андрей Рубльов пък се справи с Федерико Делбонис (Аржентина) с 6-3, 3-6, 6-2, 6-3 и ще играе с Кристиан Гарин, отстранил в четири сета Иля Ивашка.

Яник Синер загуби първия сет срещу Роберто Карбайес Баена, но не позволи изненада – 3-6, 64, 6-4, 6-3 за мач срещу Макензи Макдоналд в трети кръг. Американецът победи в три части Николоз Басилашвили – 6-3, 6-1, 6-4. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg