Старши треньорът на Базел – Александър Фрай, показа самочувствие, въпреки

...

Александър Фрай: ЦСКА не ни изненада, не виждам проблем да победим у дома

Старши треньорът на Базел – Александър Фрай, сподели самочувствие, макар че отборът му загуби от ЦСКА в първия плейофен конфликт за влизане в групите на Лига на конференциите. „ Червените” се постановиха с 1:0 на стадион „ Васил Левски” и ще имат преднина за реванша в Базел.

Според Фрай обаче, отборът му има силите да победи в ответния конфликт след седмица.

„ През първото полувреме имахме най-чистото състояние в мача. Мисля, че в интернационалните дуели тези положения просто би трябвало да се вкарват и няма какво толкоз да ги дискутираме. Ако бяхме вкарали в последната минута на първата част, атмосферата на стадиона през второто полувреме щеше да бъде напълно друга. Сега обстановката е същата като с Брьондби – би трябвало да победим вкъщи и аз не виждам проблем в това. Знаехме доста добре по какъв начин ще играе ЦСКА. Като цяло играхме добре в отбрана, несъмнено, този гол е противен, само че това е част от футбола. В никакъв случай не бяхме сюрпризирани от ЦСКА.Не мисля, че преди мача Базел е бил любимец. В такива конфликти възможностите постоянно са 50:50. В последна сметка ние не сме Реал Мадрид”, разяснява Александър Фрай.