Станимир Стоилов дебютира с победа като селекционер на Казахстан, чийто

...

Мечтан дебют за Мъри Стоилов начело на Казахстан

Станимир Стоилов дебютира с победа като селекционер на Казахстан, чийто народен футболен отбор завоюва с 3:2 при визитата си на Унгария в контрола, играна на „ Групама Арена” в Будапеща. Следващият мач на Казахстан е против България в понеделник от 19:00 часа наше време още веднъж в Унгария, само че в град Фелксут.

Още в 6-ата минута Роман Муртазаев от Астана означи първото попадение във вратата на съперниците след пас на Баюржан Исламкхан от Кайрат. Четири минути по-късно различен някогашен ученик на Мъри от клубния му отбор Астана Бакиор Зайнутдинов удвои задатъка на гостите.

Нападателят на Хофенхайм Адам Салай (21) понижи разликата след асистенция на Ласло Клайнхайслер, който също игра под управлението на Станимир Стоилов в Астана.

В 39-ата минута Йеркебулан Сейдакмет (39) върна преднината на Казахстан от два гола след подаване на Муртазаев.

След почивката „ маджарите” още веднъж върнаха едно попадение в 68-ата минута посредством Кристиан Немет. До края на мача обаче нито домакините, нито гостите съумяха да се разпишат още веднъж и резултатът остана 3:2 за казахстанците.
Източник: fakti.bg