Сръбската армия задвижи инициатива, с която предлага на сръбския президент

...
Сръбската армия задвижи инициатива, с която предлага на сръбския президент
Коментари Харесай

Сръбската армия предложи на Вучич да въведе задължителна военна служба

Сръбската войска задвижи самодейност, с която предлага на сръбския президент и висш главнокомандващ Александър Вучич  Александър Вучич Александър Вучич – сръбски правист и политик. Александър Вучич е роден на 5 март 1970 година в Белград. наново въвеждане на наложителната военна работа в период на до четири месеца, заяви сръбското Министерство на защитата, представено от националната телевизия РТС.

Аргументацията на Генералния щаб на сръбската армия, който предлага връщането на наложителната военна работа, е, че посредством подмладяване и възстановяване на попълненията и образованието на дейния и аварийния състав ще се подобрят отбранителните качества на сръбската армия.

В известието се показва, че предлагането на Генералния щаб е разследване от подробно разглеждане на общата обстановка на сигурност и актуалните провокации, пред които е изправена Сърбия като военно неутрална страна.

Тези провокации са наложили пригаждане на модела за попълване на сръбската армия и биха дали опция за укрепване на общия капацитет за наемане и образование на по-голям брой сръбски жители за защитата на страната, отбелязва се още в известието.

Сърбия отстрани наложителната военна работа през 2011 година на фона на устрема за преобразяване на военната работа в специалност. Но в този момент страната наподобява покрай връщане на наложителната военна работа след дълга акция в нейна изгода, макар опасенията, че държавното управление може да се затрудни да заплати сметките за такова всеобщо набиране на фрагменти, показва малкия екран.

И по-рано сръбският президент е заявявал, че въвеждането на наложителна военна работа в страната до три месеца би било оправдано. Министърът на защитата Милош Вучевич също поддържа самодейността. Макар официално неутрална, сръбската войска поддържа тесни връзки с Русия, откъдето купува по-голямата част от оръжията си, в това число бойни самолети и танкове, отбелязва Българска телеграфна агенция. Въпреки че публично желае участие в Европейския съюз, Сърбия отхвърля да вкара наказания против Русия поради експанзията ѝ против Украйна.

Напрежението се върти основно към някогашната сръбска провинция Косово, която разгласи самостоятелност през 2008 година, която Сърбия и съдружниците ѝ Русия и Китай не признават. През последните няколко месеца Белград няколко пъти увеличи бойната подготвеност на силите си на границата с Косово. Друг неустойчив район е Босна и Херцеговина, където босненският сръбски сепаратистки водач Милорад Додик заплашва да разгласи босненската Република Сръбска за самостоятелна и да я сплоти със прилежаща Сърбия.

Последвайте канала на
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР