Спечелихме с 3:2 гейма в Лигата на нациитеНационалният отбор на

...

Голяма българска победа! Ударихме олимпийския шампион Бразилия

Спечелихме с 3:2 гейма в Лигата на нациите

Националният тим на България по волейбол победи олимпийския първенец от Рио 2016 година Бразилия с 3:2 гейма в мач от Лигата на нациите, който се игра във Варна, написа Блиц.

Това е втори следващ триумф за нашите национали, които в събота разрушиха Канада с 3:0 гейма. България към този момент има 5 победи от началото на шампионата Лигата на нациите. Любопитното и куриозно е, че Бразилия записа изненадваща трета поредна загуба (и трите във Варна) и общо четвърта от старта на конкуренцията.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Боян Йорданов, Николай Пенчев, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

БРАЗИЛИЯ: Уилям Аржона, Уолъс Де Соуса, Маурисио Боржеш, Дъглас Соуса, Отавио Пинто, Лукаш Сааткамп - Мурильо Ендрес-либеро
Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО
Източник: petel.bg