Социално-емоционалното учене помага за изграждането на успешни личности, формира нагласи

...
Социално-емоционалното учене помага за изграждането на успешни личности, формира нагласи
Коментари Харесай

МОН предвижда близо 200 000 лева за обучения

Социално-емоционалното учене оказва помощ за построяването на сполучливи персони, образува настройки и отношение към значимите публични тематики и оказва помощ за съзряването на учениците. Трябва да намерим метод да интегрираме това образование във всеки образователен час. Това сподели министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който се срещна с представителя на УНИЦЕФ в България Кристина де Бройн.

По време на срещата беше доказано положителното съдействие сред двете страни и бяха набелязани новите предпочитани области на взаимна работа.

" В плана на визия на МОН за смяна на образователните стратегии слагаме сериозен акцент на социално-емоционалното учене. Трябва да създадем ограничения и политики, които да подкрепят и да образоват учителите в метода на преподаване и образуването на полезности “, сподели министър Вълчев.

По думите му учителските квалификации следва да се провеждат и организират по избрани тематики, които са значими и настоящи за публичния живот. Като образец бе обещано желанието всички учители да преминат образования против разпространяването и използването на наркотични субстанции измежду децата и учениците.

От тази година МОН вкарва и напълно нов модул по национална стратегия за насърчаване на социални-емоционални умения на възпитаници от начален стадий. Предвидени са близо 200 000 лв. за образования на над 5000 деца от 1. до 4 клас. В дейностите ще бъдат включени учители, шефове, заместник-директори, както и родителите като сътрудници в просветителния развой.

По време на срещата като добър образец за социално-емоционално влияние на децата Кристина де Бройн уточни взаимната стратегия сред МОН и УНИЦЕФ " Стъпки дружно “. Тя се осъществя за трета поредна година под формата на работилници за миротворци, в които възпитаници и ментори подкрепят учителите в разрешаването на учебни проблеми и проблеми и работят за основаването на по-благоприятна учебна среда. По този метод деца беседват с други деца, по-лесно се доверяват и могат намерено да споделят за терзанията си, да бъдат изслушани и ориентирани при разрешаването на съответна обстановка.

В рамките на срещата през днешния ден бяха разисквани препоръчаните промени за нови образователни стратегии, ранното детско развиване, предучилищното и приобщаващото обучение, одобряването на стандарт за качество, който да регистрира резултатите на просветителните институции и други

На срещата участваха още заместник-министърът на образованието и науката Емилия Лазарова, заместник-представителят на Уницеф в България Рамиз Бехрудов, програмният шеф " Образование “ Мария Янкова и шефове на дирекции в МОН.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР