Снимки: ПетелС изключително интересен и оспорван мач завърши Зимната купа

...

Порто спечели Зимната купа на АМФЛ-Варна. Мишо Венков - MVP

Снимки: " Петел "

С извънредно забавен и оспорван мач приключи Зимната купа на аматьорската минифутболна лига-Варна. Във финала Порто-Ди Ес победи с 5:4 МФК Балерини като развръзката пристигна в последната минута, когато " португалците " забиха два гола, дело на Станислав Джамбазов.

През първото полувреме двата тима си размениха по две попадения. Резултатът бе открит от някогашния футболен национал на България Михаил Венков, който осъществя рядко хубав гол в минифутбола, пращайки топката с воле в " паяжината ". Малко по-късно Порто изравни като прецизен бе Костадин Иванов след центриране от корнер. Денис Кадир даде нов задатък за Балерини с глава, само че Станислав Джамбазов направи 2:2 с пряк удар от фаул.

През второто полувреме Мишо Венков изведе още веднъж миналогодишните носители на трофея напред с удар от близко. Петър Иванов възвърне ремито от дузпа. Двубоят вървеше към края си, когато и Балерини получи право да извърши дузпа. От бялата точка Юлиан Загоров направи 4:3. Порто обаче не се отхвърли, като в последната минута националът по плажен футбол Джамбазов му донесе успеха с два гола. Той първо осъществя с удар от дребен ъгъл, а по-късно трансферира с глава съперниковия вратар за крайното 5:4.

В разногласието за бронзовите медали Тангра надигра с 6:3 Интернационал.

Организаторите раздадоха няколко самостоятелни награди. За вратар №1 бе определен Иван Иванов от Порто, Мишо Венков стана най-полезен играч (MVP), а голмайстор №1 е Атанас Йончев от МФК Монтана.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.