Снимки chernomorepfc.bgЧерно море взе първа победа с добър футбол в Efbet лига.

...

Черно море взе първа победа със стил

Снимки chernomorepfc.bg

Черно море взе първа победа с добър футбол в Efbet лига. " Моряците " спечелиха с 2:0 против Ботев (Пловдив) в мач от 2-рия кръг, игран на стадион “Тича ” във Варна. Това бе първи домашен мач на “зелено-белите ” за сезон 2021/2021 година.

тотално надиграха своя противник и напълно справедливо завоюваха трите точки в срещата. Родриго Енрике през първата част (27) и Живко Атанасов след почивката (79) донесоха триумфа на варненци.

Черно море стартира дуела с домашен напън и още в 5-ата минута футболистите на Илиан Илиев получиха добър късмет пред вратата на гостите. Стефан Велев опита да насочи топката непосредствено от директен свободен удар тъкмо пред наказателното поле, само че ударът му мина над напречната греда. Само три минути по-късно Родриго Енрике опита да изненада вратаря на Ботев, само че топката мина доста покрай лявата греда. В 18-ата минута Виктор Попов получи топката по десния фланг, проби по крилото и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Васил Панайотов, който от сложна позиция въпреки всичко съумя да стреля с глава, само че над вратата.

В 21-вата минута Файсел Касми пусна акуратен пас вдясно към Родриго Енрике, който с прострелно центриране прати топката в дребния пеналт, където Стефан Велев с шпагат съумя да я отклони към вратата, само че кълбото мина на сантиметри от десния непряк дирек на Георги Аргилашки.

В 24-ата минута Черно море сътвори добра опция за гол. Стефан Велев получи топката в дясно, върна към Пабло Андраде, който на скорост опита да насочи топката, само че ударът му бе слаб и Аргилашки улови без проблеми.

В 27-ата минута тоталният превес на Черно море даде резултат. Пабло Гарсия бе изведен на добра позиция, пусна технично към Родриго, който с няколко финта си намести топката и я насочи във вратата на гостите за 1:0.

В 32-рата минута Пабло Гарсия откри в предни позиции Леандро Андраде, който отляво в наказателното поле стреля, само че топката мина на сантиметри от лявата греда на Аргилашки. В 44-ата Файсел Касми получи отдясно в наказателното поле, финтира Виктор Генев и стреля подло, само че Аргилашки съумя с една ръка да избие топката над гредата.

Само 4 минути след почивката Родриго пусна изострен пас по земя в наказателното поле, където Касми на скорост съумя да стигне до топката, само че Аргилашки излезе и с тяло съумя да блокира топката. В 55-ата минута Ботев Пловдив нанесе първия си удар в очертанията на вратата до този миг в срещата. Юношата на Черно море Николай Минков проби добре отдясно, пусна пас към Емануел Току в центъра. Той пък изведе Атанас Илиев в наказателното поле, който стреля, само че Георги Георгиев внимаваше и мазета в корнер.

В 58-ата минута след независим рейд Родриго Енрике мина през центъра, стигна до наказателното поле на “канарчетата ” и стреля по тревата, само че около дясната греда на вратата на Аргилашки. Вдясно от него пас чакаше Касми, който бе на доста добра позиция, само че Родриго Енрике реши да стреля и сгреши в тази обстановка.

В 75-ата минута влезлият на промяна Родриго Вилела засече с глава центриране отдясно, само че от доста добра позиция прати топката над напречната греда.

В 79-ата минута Черно море осъществя втори гол. След продължителна офанзива и Живко Атанасов получи топката от Стефан Велев и стреля доста технично към далечния ъгъл на вратата за 2:0. В даденото от рефера продължение Фуде Гираси бе изведен самичък против вратаря на Ботев Пд, само че не съумя да го преодолее и да направи резултата типичен, написа chernomorepfc.bg.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Мартин Дичев, Владко Дробаров, Живко Атанасов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Файсел Касми (90-Велислав Василев), Леандро Андраде (53-Родриго Вилела), Стефан Велев (90-Павел Георгиев), Родриго Енрике (78-Фоде Гираси).

Снимка вижте

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.