Снимка PexelsПалатков лагер има вече и в Аремния. Няколкостотин поддръжници

...
Снимка PexelsПалатков лагер има вече и в Аремния. Няколкостотин поддръжници
Коментари Харесай

Окупираха с палатки арменския Парламент

Снимка Pexels

Палатков лагер има към този момент и в Аремния. Няколкостотин поддръжници на опозицията разпънаха палатки и лагеруват пред Парламента на Армения. Те упорстват министър председателят Никол Пашинян да си подаде оставката поради решението да подписа помирение с Азербайджан, осведоми Агенция Франс Прес. Малката страна от Южен Кавказ влезе в нова политическа рецесия през вчерашния ден, откакто Пашинян отхвърли апели за оставка и упрекна военните, че са се пробвали да го смъкват с прелом, написа

20 000 поддръжници на премиера участваха на проява в Ереван. Опозицията събра към 10 000 поддръжници, които разпънаха палатки пред постройката на Народното събрание, издигнаха барикади и се заканиха да провеждат непрекъснати демонстрации. Тази заран поддръжници на опозицията блокираха улици до постройката на Народното събрание, до момента в който подготвяха нова проява.

Лидерът на опозиционната партия Арменската революционна федерация Гехам Манукян съобщи пред публицисти, че опозиционните партии ще беседват с Пашинян единствено " за оставката му. " Министър-председателят съобщи, че е подготвен да стартира диалози с опозицията за понижаване на напрежението, само че в това време заплаши да арестува съперниците си, в случай че нарушат законите. Пашинян е остро подложен на критика, откогато подписа съглашение с Азербайджан за преустановяване на 6-седмичен спор за Нагорни Карабах. Мнозина преглеждат съглашението като национално оскърбление.

Пашинян декларира, че не е имал избор, защото страната е щяла да понесе още по-големи загуби. Двете враждуващи страни договориха работна рамка за преустановяване на спора с посредничеството на Русия. Москва изпрати миротворци в района и изиска Армения да съобщи територия на Азербайджан. След война през 90-те година на предишния век, при която починаха 30 000 души, сепаратисти в Нагорни Карабах и прилежащите региони превзеха територията и оповестиха самостоятелност, която не е приета от интернационалната общественост, даже и от Армения.

Като част от мирното съглашение Армения се съгласи да върне 15-20% от Нагорни Карабах, извоювани от азерите по време на войната, в това число и историческият град Шуша. Русия разположи 2000 миротворци в Нагорни Карабах. 3439 души от арменска страна са починали по време на спора в Нагорни Карабах. Aзерската войска е изгубила минимум 2855 бойци по време на интервенцията си. 

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР