Снимка: фейсбук Team BulgariaГолмайстори: 1:0 Шопов 2, 2:0 Петров 5,

...

Младежкият национален отбор на България постигна разгромна победа с 4:0 над Албания

Снимка: фейсбук Team Bulgaria

Голмайстори: 1:0 Шопов 2, 2:0 Петров 5, 3:0 Груев 12, 4:0 Николов 68-д.

Младежкият народен тим по футбол на България записа безапелационен триумф с 4:0 над връстниците си от Албания. Станислав Шопов (2) изведе " лъвчетата " напред, а Симеон Петров (5) удвои малко по-късно. Илия Груев (12) повиши след отлично подаване на Слави Шопов. През втората част Владимир Николов (68) също се разписа от дузпа. Възпитаниците на селекционера Александър Димитров демонстрираха доста добра игра с хрумвания в предни позиции и разумно се поздравиха с триумфа в контролната среща, предава Спортал.

Още във втората минута на мача България поведе в резултата след доста добра офанзива. Малките " лъвчета " разиграха в наказателното поле, а Станислав Шопов беше открит на втора греда, където от метър и половина разстояние до голлинията не сбърка.

Само три минути по-късно, в 5-ата минута, Симеон Петров удвои за България с огромна доза шанс. Центриране на Слави Шопов от корнер беше отклонено от бранител на Албания. Топката се отби в напречната греда и падна на крайници на Симеон Петров, който насочи във вратата.

Добрите изяви на българския народен тим продължиха и в идващите минути. В 12-ата " лъвчетата " вкараха и трети гол след чудесна композиция сред Илия Груев и Станислав Шопов. Последният изведе Груев очи в очи със стража Вокли Лароши, а халфът насочи добре в противоположния ъгъл.

В 32-ата минута Вуцов улови отдалечен шут на футболист на Албания. Четири минути по-късно младият пазач още веднъж се намеси добре след удар с глава от близка отдалеченост.

В 41-ата минута Димитър Митков се регистрира със сериозен пропуск. Той засече центриране от десния фланг, само че ударът му мина над вратата. Минута преди края на първото полувреме Светльо Вуцов резервира вратата си, откакто Марк Бушай се отскубна зад тила на отбраната. Стражът блокира удара на нападателя и резервира преднината от три гола за България.

Второто полувреме стартира в по-ниско движение и липсваха голови положения пред двете порти. В 60-ата минута Бауренски опита нещо атрактивно. Той нанесе удар със задна ножица, който мина покрай дясната греда. Осем минути по-късно България стигна до четвърти гол. Мартин Минчев беше подкосен в наказателното поле, което принуди основния арбитър Волен Чинков да уточни бялата точка. Зад топката застана Владимир Николов, който с безмилостен удар повиши на 4:0.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.