Снимка: Булфото, архивФутболните ни национали направиха 1:1 при гостуването си

...

Националите по футбол с реми срещу участник на европейското. Варненец с дебютен гол

Снимка: Булфото, списък

Футболните ни национали направиха 1:1 при гостуването си на участника на европейското състезание Словакия. Мачът се игра в град Рийд.

Тимът ни поведе в 9-ата минута, когато юношата на варненския Черно море и сегашен нападател на Ботев (Пловдив) Атанас Илиев вкара първия си гол с националната фланелка. Минути преди този момент пък Кирил Десподов уцели напречната греда. Словакия обаче съумя да изравни в 26-ата минута посредством Ласло Бенеш.

Тимът на Ясен Петров ще изиграе още две контроли. На 5 юни " трикольорите " гостуват на Русия, а на 8 юни ще се изправят против международния първенец Франция в Париж.

Още в 6-ата минута България можеше да поведе в резултата. Прекрасно центриране на Васил Божиков стигна до Кирил Десподов, който игра с глава, само че топката се отби в гредата.

В 9-ата минута Десподов лиши топката от Вавро и върна обратно към Атанас Илиев, който даде задатък на " лъвовете " в първия си мач като титуляр за националния отбор.

В 15-ата минута Десподов бе покрай гол, само че прати топката около вратата. В 24-ата минута Петко Христов добре блокира Боженик, който набираше скорост в наказателното поле, и мазета в корнер.

В 26-ата минута Иван Турицов сбърка и топката стигна до Ласло Бенеш, който с диагонален удар не остави шансове на Даниел Наумов за 1:1.

В 32-ата минута Кирил Десподов стреля над вратата. Четири минути по-късно Хараслик приключи контраофанзива на Словакия с изстрел около вратата на Наумов.

След почивката Ясен Петров направи три промени в състава на България. Николай Михайлов размени Даниел Наумов, Доминик Янков влезе на мястото на Момчил Цветанов, а Димитър Илиев се появи в игра на мястото на Божидар Краев.

В 60-ата минута след центриране топката стигна до Ерик Ирка, който засече с глава, само че топката мина над вратата. Девет минути по-късно Доминик Янков затрудни оптимално Родак с техничен удар, само че стражът на Словакия съумя да избие.

В 72-ата минута Денис Вавро опита изстрел от отдалеченост, само че стреля много неопределено. В 78-ата Петко Христов се размина с топката при центриране в наказателното поле.

В 86-ата минута Бирсент Карагарен изкочи от дълбочина, само че изстрелът му не попадна в очертанията на вратата на Родак. Две минути по-късно Антов сбърка, само че Михайлов мазета с една ръка удара на Ирка към близкия ъгъл на вратата му.

Стартови сформира:

Словакия: 12. Кучиак (46` 23. Родак), 2. Пекарик - к, 5. Шатка, 3.Вавро, 4.Холубек, 22. Лоботка, 11. Беро, 18. Хараслин, 6. Бенеш, 7. Вайс, 9. Боженик (46` 8. Стрелец)

Резерви: 1. Дубравка, 23. Родак, 8.Стрелец, 10. Суслов, 13. Хрошовски, 14. Шкриняр, 15. Хубоцан, 20. Мак, 21. Дуриш, 25. Жирка

България: 1. Даниел Наумов (46` 13. Николай Михайлов),  2.Иван Турицов, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 15. Васил Божиков -к, 22. Петър Витанов (69` 16. Кристиян Малинов), 18. Ивайло Чочев, 11. Кирил Десподов (82` 6. Бирсент Карагарен), 21. Момчил Цветанов (46` 7. Доминик Янков), 10. Божидар Краев (46` 20. Димитър Илиев), 19. Атанас Илиев (60` 26. Георги Минчев)

Резерви: 13. Николай Михайлов -в, 23. Иван Караджов -в, 3. Андреа Христов, 6. Бирсент Карагарен, 7. Доминик Янков, 8. Антонио Вутов, 9. Андрей Гълъбинов, 12. Илиан Илиев, 16. Кристиян Малинов, 17. Лъчезар Котев, 20. Димитър Илиев, 26. Георги Минчев

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.