Смятаният за един от фаворитите за световната титла отбор на

...

Аржентина не победи Исландия след пропуск на Меси от дузпа

Смятаният за един от любимците за международната купа тим на Aржентина не съумя да победи Исландия, откакто Лео Меси изпусна дузпа. Срещата приключи 1:1, като това е първа историческа точка от международни шампионати за исландците.
Резултатът бе открит в 19-ата минута от Серхио Агуеро, само че единствено четири минути по-късно Алфред Финбогасон изравни. В средата на втората част Лионел Меси пропусна дузпа. В воин на мача се трансформира исландският вратар Ханес Халдорсон. Аржентина бе по-добрият тим, само че исландците бяха доста проведени и съумяха да поднесат първата изненада на Мондиал 2018. През последните години Исландия, чието население е малко над 300 хиляди души, реализира необикновен прогрес. Много от исландските футболисти играят в мощните европейски страни, а съвсем цялата страна следи запалено изявите им. Мачът стартира доста динамично. Още в осмата минута Меси центрира към наказателното поле, където Таляфико стреля с глава от сложна позиция, само че топката мина около вратата. В идната офанзива Исландия също бе покрай попадението. След неточност в отбраната Бярнасон се озова на чиста позиция, само че стреля настрана. В 17-ата минута Меси нанесе тежък удар, който принуди вратаря Ханес Халдорсон да боксира. В 19-ата минута опит за удар на Рохо се трансформира в пас към Агуеро в наказателното поле. Нападателят на Манчестър Сити се обърна и със мощен удар прати топката в мрежата на исландците. Само няколко минути по-късно исландците съумяха да изравнят. Аржентинският вратар Кабайеро съумя мъчно да избие топката след рикошет, само че тя попадна навръх крайници на Финбогасон, който съумя да вкара. До края на полувремето Аржентина оказа мощен напън, само че не съумя да вкара. В 43-ата Меси навлезе в наказателното поле и опита центриране, което обаче бе блокирано от Рагнар Сигурдсон. При рухването топката се удари в ръката на бранителя, само че съдията реши, че няма да уточни бялата точка. Аржентина продължи да натиска и през втората част, само че Исландия се отбраняваше доста проведено. В 63-ата минута аржентинците въпреки всичко получиха право да изпълнят дузпа, откакто Меса бе спънат от Магнусон. Зад топката застана съотборникът му Меси, само че ударът му в дясната част на вратата бе избавен от Халдорсон. Това е трета пропусната дузпа за Меси от последните му седем опита. До края на мача аржентинците не стопираха да нападат, само че исландците не се пропукаха. Отлични изяви имаше и вратарят им. Така Аржентина и Исландия поведоха група ”D”, в която са още Хърватия и Нигерия. По-рано в събота различен от любимците - Франция мъчно завоюва против по-скромния тим на Австралия с 2:1, само че не сподели безапелационна игра и тормози почитателите си. Двата тима изиграха скучно първо полувреме, в което не съумяха да си вкарат гол. Франция стартира по-силно срещата и в първите минути Мбапе, Погба и Гризман пропуснаха положителни благоприятни условия за гол. След това обаче австралийците се успокоиха и изравниха играта. През второто полувреме французите заиграха малко по-силно и съумяха да вземат самодейността в мача. В 58-та минута Антоан Гризман вкара от дузпа, която бе отсъдена благодарение на видео помощник - ВАР. Само четири минути по-късно Миле Йединак изравни още веднъж след 11-метров углавен удар. В 81-вата минута Пол Погба донесе успеха на Франция с доста шанс и нова интервенция на технологиите - този път тази на голлинията. Пол Погба се опита да финтира на скорост, само че топката се отклони от крайници на бранителя Азис Бехич, удари се в напречната греда и тупна зад голлинията за 2:1. Попадението обаче бе записано на името на Погба, а не като автогол. По-късно в събота играят другите два тима от Група " С " - Перу и Дания.
Източник: mediapool.bg