След вихреното начало на Ролан Гарос Григор Димитров изигра много

...

Безброй грешки провалиха Григор Димитров в III кръг на "Ролан Гарос"

След вихреното начало на " Ролан Гарос " Григор Димитров изигра доста слаб мач в III кръг и завърши присъединяване си във втория за годината шампионат от Големия шленмм по тенис. Поставеният под №18 българин беше победен от №15 в схемата Диего Шварцман (Арж) с 3:6, 1:6, 2:6 за малко над два часа игра на третия по величина корт в Париж - " Симон Матийо ".

Огромната разлика в резултата пристигна главно от безкрайните и в множеството случаи необясними неточности на първата ни ракета. В първите си два мача от тазгодишното Открито състезание на Франция Григор позволи общо 43 непредизвикани неточности и загуби единствено 10 гейма (6:1, 6:1, 6:1 против Маркос Хирон и 6:0, 6:4, 6:3 против Борна Чорич). Днес 31-годишният хасковлия направи цели 59 непредизвикани гешки (включително 3 двойни) и реализира едвам 26 печеливши удара (4 аса).

Още при започване на дуела стана ясно, че това не е денят на Димитров, който загуби първите си два сервис гейма и изостана с 0:3. Макар че върна единия брейк, в 9-ия той още веднъж съобщи подаването си и първата част завърши.

Във II сет настъпи цялостен срив в играта на някогашния №3 в света и той съумя да завоюва единствено първия си сервис гейм. Мимолетна вяра се появи при започване на тератат част, когато нашият топтенисист проби подаването на аржентинеца и сервираше при 2:0. Само че безчет нови и нови неточности (включително четири пропуснати шанса за затвърждаване) доведоха до мигновен рибрейк и нов колапс в ритъма на българина, изгубил идващите шест гейма подред.

Без да поставя кой знае какъв брой старания, Шварцман стигна до мачбол след 2:15 ч. и го осъществя с съвършен минаващ удар - неговия едвам 20-и уинър в целия дуел. Това беше втора победа за южноамериканеца в общо пет срещи с българската звезда. Първият му триумф беше във финала на шампионата на клей в Истанбул (Тур) през 2016 година, когато реализира поврат от закъснение със сет и 3:5 във втория.

На 1/8-финалите в Париж Диего Шварцман чака спечелилия от идния мач сред международния №1 и първенец от 2021 година Новак Джокович (Сър) и Аляж Бедене (Слвн).
Източник: segabg.com