След 6 години изгнание във втория ешалон, червено-черните си осигуриха

...

Локомотив София се завърна в елита

След 6 години заточение във втория ешалон, " червено-черните " си осигуриха мястото в efbet Лига. Това стана факт откакто отборът на Иван Колед с 4:1 гостуването си на Септември Симитли. Два гола за " червено-черните " вкара Красимир Милошев (20, 32), Валентин Николов (49) и Александър Александров (57) прибавиха по едно попадение. Христо Иванов (25) се разписа за домакините. До края на сезона за Локо София предстоят мачове със Созопол и Лудогорец-2, а преследвачът Септември София има единствено среща с Локомотив Гражданско отделение. разликата сред двата тима става три точки, а Локомотив Сф има преимущество в директните дуели. Локо София първи вкара гол в 20-ата минута. Страхотен пас на Николай Цветков откри на десния фланг Александър Александров, който без закъснение центрира в наказателното поле и Красимир Милошев осъществя. Пет минути по-късно домакините изравниха. Даниел Гогов изведе Христо Иванов отляво в половината на гостите, Педро Ферари не съумя да му противодейства и той вкара. Гостите вкараха за повторно в 32-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Точен още веднъж бе Милошев. В 49-ата минута Валентин Николов с техничен удар с левия ъгъл прати топката в далечния ъгъл за 3:1. А Александър Александров осъществя и за четвърти път в 57-ата минута.
Източник: dnesplus.bg