Слънце грее, дъжд вали, (В)Каранга пак блести!Такова чудо българският футбол

...

И отново цар Каранга!

Слънце грее, дъжд вали, (В)Каранга отново свети!

Такова знамение българският футбол от дълго време не е виждало. Бразилецът Фернандо Каранга е просто феномен. През новия век не е имало състезател с такова фундаментално въздействие върху тима си у нас.

Преди седмица Каранга вкара в 93-ата минута надвит гол за ЦСКА против „ Пирин “ под жаркото слънце над Благоевград. При пъклен условия още веднъж бразилецът заби за 1:0 във безконечното дерби против „ Левски “ в 85-ата минута.

Каранга е нападател от висока европейска класа. През сезона към този момент има 24 гола и е ракетата притежател на ЦСКА в юбилейния сезон. Каранга носи на раменете си фантазията, че по случай 70-ата годишнина най-сетне купата ще се завърне на стадион „ Българска войска “.

Вечното дерби бсе трансформира доста повече в борба, в сравнение с във футбол. Положения действително нямаше. През първото полувреме дъждът се сипеше като из ведро, а футболистите изпадаха даже в куриозни обстановки. Едва в последната минута преди почивката Станислав Костов от „ Левски “ съумя да стреля тъкмо, само че дребният ъгъл разреши на литовския вратар Витаутас Черниаускас да избави безпроблемно.

Дъждът спря през второто полувреме, само че теренът си остана все по този начин неприятен. Двата тима не можеха да си подадат по два точни паса, а не опитваха и задоволително удари от надалеч. Единственият вид за гол бе след центриране. ЦСКА повече търсеше успеха, повече атакуваше. И победи! В 85-ата минута Тиаго Родригес центрира от директен свободен удар в наказателното поле, топката се промуши сред десетки крайници, стигна до Каранга и той я бутна във вратата! Гол! Победа! И първо място! Поне до късно вечерта, когато „ Лудогорец “ можеше да си върне първото място даже с реми на терена на „ Етър “.

Каранга избухна в дива наслада. Пригласяше на фенските песни. Явно си бе научил и урока по дисциплинираност. Нито смъкна фланелката си, нито се разправяше със съдията Никола Спасов, нито с играчи на „ Левски “. Така и не даде мотив за картон. А когато идващия път види жълт цвят, ще бъде осъден да 2 мача

Източник: trud.bg