Шумен. Приключиха ХIX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди Млад

...

Шумен: Младите огнеборци от 9-то ОУ „Панайот Волов” спечелиха купата в комплексното класиране

Шумен. Приключиха ХIX Републикански надпревари на младежките противопожарни отряди „ Млад огнеборец ”, в комплексното класиране купата завоюва отрядът на 9-то ОУ „ Панайот Волов ”, град Шумен. Това оповестиха от ОДМВР- Шумен . През двата спортни дни на XIX Републикански надпревари на младежките противопожарни отряди „ Млад огнеборец ” – Албена 2018 година учениците демонстрираха забележителен състезателен дух и доста положителни механически умения. Надпреварата беше сред почтени съперници, които демонстрираха сили, познание и благоприятни условия за справяне с трудностите. С резултат от 98.77 точки в дисциплината “400 м щафетно тичане с трудности ” първо място извоюваха младежите от ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград. На по-малко от 2 точки от първенеца остана тимът на 8-мо ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий ”, гр. Перник. Бронзовото трето място в тази дисциплинираност зае отрядът на СУ „ Никола Вапцаров ”, гр. Хаджидимово.Вчера до успеха в дисциплината “Бойно разрастване на спортна пътека ” стигнаха учениците от 9-то ОУ „ Панайот Волов ”, гр. Шумен. Второто място завоюваха младежите от ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград, а трети останаха представителите на СУ „ Д-р Петър Берон ”, гр. Свиленград.В комплексното класиране купата завоюва отрядът на 9-то ОУ „ Панайот Волов ”, гр. Шумен. Младите огнеборци от ЦПЛР-ЦУТНТ /Център за поддръжка на личностното развиване – Център за ученическо, техническо и научно творчество/, гр.Разград справедливо взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „ Д-р Петър Берон ”, гр. Свиленград. Всички участници получиха предметни награди и грамоти.
Източник: focus-news.net