схема НИМХТази нощ валежите спират. Ще бъде почти тихо и

...
схема НИМХТази нощ валежите спират. Ще бъде почти тихо и
Коментари Харесай

НИМХ обяви: Валежите спират още в следващите часове

скица Национален институт по метеорология и хидрология

Тази нощ преваляванията стопират. Ще бъде съвсем безшумно и в утринните часове в равнините и към водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла. Утре преди обяд ще бъде най-вече слънчево. След обяд ще се развива купеста, над планинските региони в Югозападна България и по старопланинското било и купесто-дъждовна облачност, там на обособени места ще превали и прегърми. Вятърът ще бъде слаб до сдържан от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат сред 30° и 35°, по-ниски по Черноморието, в София – към 30°.

В планините ще бъде най-вече слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там в масивите в Западна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб до сдържан вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 24°, на 2000 метра - към 16°.

По Черноморието ще бъде най-вече слънчево. В утринните часове тук-там ще се образува краткотрайна мъгла. Ще духа слаб до сдържан вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 24°-26°. Температурата на морската вода е сред 20° и 24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, оповестяват от Национален институт по метеорология и хидрология.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР