Шампионът на Балканската лига за 2017 година Берое (Стара Загора)

...

Берое взе своето от казахстанския тим в Балканската лига

Шампионът на Балканската лига за 2017 година Берое (Стара Загора) реализира четвъртата си поредна победа в шампионата този сезон. Старозагорци взеха своето от казахстанския дебютант в районното съревнование Барсъ (Атърау), печелейки срещата си с новаците в София със 78:60.

Вчера казахстанците изгубиха от Академик Бултекс 99 (Пловдив) в българската столица, а на следващия ден ще изиграят и третото си домакинство в столицата ни - против македонския Кожув (Гевгелия).
 Атирау (Казахстан) - Берое (Ст. Загора) @@@

Беройци дръпнаха с двуцифрен задатък за 18:7 след серия от 10-0, а след края на първата четвърт преднината им бе 12 точки - 26:14. До почивката българите прибавиха още седем точки към разликата и по този начин двата отбора се прибраха при 46:27 в интерес на символичните посетители след едно полувреме.

След подновяването на играта темпото спадна, а Барсъ даже съумя да завоюва третата четвърт, с цел да понижи пасива си, въпреки и единствено с точка - 64:46 след 30 минути. Финалната част бе равностойна, а Берое задържа преднината си, с цел да завоюва със 78:60.

Конър Франкамп с 20 точки и Александър Янев с 19 поведоха Берое. Четвъртата поредна победа разреши на българите да оглавят класирането в Балканската лига, до момента в който за Барсъ това бе втора загуба в два мача. Най-резултатен за казахстанския отбор бе Павел Илийн със своите 16 точки.