Шампионът на България МФК Спартак завърши на второ място на

...

МФК Спартак завърши втори на международния турнир по плажен футбол във Варна

Шампионът на България МФК Спартак приключи на второ място на мощния шампионат по плажен футбол във Варна. В конкуренцията участваха пет тима, а първенец стана Олимпия (Молдова).

Тимът завоюва и четирите си срещи, в това число днешната с 9:1 над Академия Спартак Москва (до 23 години).

Домакините съумяха да стигнат до второто място, макар че през днешния ден паднаха от Динамо (Батуми) след осъществяване на дузпи. Причината е, че за сходен триумф се дава единствено 1 точка, а грузинците реализират втора такава победа в шампионата, като имат и една постоянна, за която се дават 3 точки, както и едно проваляне в мачовете си. Така те събират общо 5 точки, а Спартак има 6 поради двете си победи над Силесия и Академия Спартак (Москва). Иначе дуелът през днешния ден бе много забавен. Домакините поведоха с гол на Иван Мартинов, осъществил след композиция с Константинос Папастадопулос. Зураби Шамиладзе обаче съумя да изравни за Динамо. Варненци още веднъж дръпаха напред след прецизен удар на Станислав Николов-Рамбо в 9-ата мин., като този резултат се резервира до последната третина. В нея паднаха цели пет гола. Първо Леван Каракулиан изравни, а по-късно Калоян Цветков и Станислав Джамбазов вкараха за 4:2 в интерес на домакините. Грузинците не се предадоха и в последните 90 секунди на постоянното време капитанът им Какхи Тодадзе осъществя две попадения за 4:4. В 3-минутното продължение Иван Мартинов даде нов задатък на варненци, само че 8 секунди преди края още веднъж Тодадзе прати мача в дузпи. При тях играчите на Динамо бяха по-точни и взеха победа за авторитет. Те приключват като трети в крайното класиране на Varna International Beach Soccer Cup 2019.

Четвърти в подреждането е Академия Спартак Москва, а пети - поляците от Силесия.
Купите бяха връчени от специалиста към Дирекция " Спорт " към община Варна Георги Арнаудов. Бяха раздадени и няколко самостоятелни награди.

Най-добър вратар в шампионата е Добромир Господинов от МФК Спартак (Варна), голмайстор №1 стана Валерий Баландин (Академия Спартак Москва) със 7 попадения, а MVP (най-полезен състезател) е Николае Игнат от Молдова.

Турнирът се организира на плажа в квартал " Аспарухово " и бе част от събитията за " Варна - Европейски град на спорта 2019 ".

Източник: petel.bg