Шампионът на България Мартин Петров спечели открития шахматен турнир Перник

...

Купа, премия и визита при премиера за шампиона на "Перник 2021"

Шампионът на България Мартин Петров завоюва открития шахматен шампионат " Перник 2021 ". 21-годишният интернационален занаятчия събра 6,5 т. от 7 вероятни и зае еднолично първото място в крайното класиране.

В решаваща партия от финалния VII кръг състезателят на " Чес Бомб " (Пловдив) извоюва победа с черните фигури против опитния интернационален занаятчия Сашо Николов (62 г.). Ветеранът от " Марица-Изток " (Раднево) зае трета позиция с 5,5 т. и най-хубави спомагателни индикатори измежду общо шестима участници с идентичен актив.

Като вицешампион пък приключи легендата на българския шахмат Кирил Георгиев, в този момент състезаващ се за Северна Македония. 55-годишният гросмайстор завърши с 6 т., откакто позволи проваляне с черните в V кръг против Георги Филев (ЦСКА), класирал се четвърти с 5,5 т.

Със същия актив се отличи и младата вяра на българския шахмат Нургюл Салимова (17 г.), която се подреди шеста в общото класиране и заслужи купата при дамите. Пред нея финишира гросмайстор Радослав Димитров. В шампионата взеха присъединяване общо 121 шахматисти (включително 17 представителки на нежния пол) от пет разнообразни национални федерации - България, Северна Македония, Кипър, Русия и Франция.

Освен купата на победител Мартин Петров заслужи шампионския чек за 800 лева от обезпечения общ награден фонд от 3500 лева Също по този начин призьорите получиха заричане за аудиенция при премиера Бойко Борисов, обещано им от специфичния посетител на конкуренцията в Двореца на културата - министъра на финансите Кирил Ананиев.

Сред уредниците на събитието бяха кметът на Община Перник Станислав Владимиров и депутатите от Българска социалистическа партия Васил Антонов, Любомир Бонев и Стоян Мирчев.
Източник: segabg.com