Шампионът на България излиза днес за втората си зимна контрола

...

НА ЖИВО: Волфсбергер 3:3 Лудогорец, два бързи гола за "орлите"!

Шампионът на България излиза през днешния ден за втората си зимна контрола против тима на австрийския Волфсбергер. Двубоят ще се изиграе на стадиона в състезателен комплекс " Титаник Белек " в Турция, като е с начален час 15.30 българско време и ще можете да го наблюдавате
Стартов състав на Лудогорец:
1. Падт, 24. Вердон, 21. Карначник, 6. Пинас, 79. Димитров, 23. Шоу, 64. Янков, 19. Сотириу, 10. Ману, 37. Текпетей, 90. Делев
Резерви:
69. Христов, 5. Терзиев, 30. Пластун, 22. Икоко, 31. Будинов, 25. Баджи, 95. Каули, 9. Марин, 11. Десподов, 13. Чибота, 73. Рик

Лудогорец бе покрай гол след единствено две минути игра. След безредие в пеналтерията на Волфсбергер защитник на австрийците за малко да си вкара автогол, пробвайки да почисти топката, уцелвайки лявата греда.
В 17` Волфсбергер поведе. Текпетей направи неточност, след която последва мълниеносна контраофанзива и попадение на Тай Барибо на празна врата - 1:0!
Две минути по-късно Визингер можеше да вкара, само че негов рисков изстрел от фаул прелетя настрана от дясната греда.
След половин час игра Волфсбергер удвои преднината си. След центриране от фаул Визингер се възползва от неточност на защитата на Лудогорец, с цел да вкара отблизо разстояние - 2:0!

В 33` Сотириу излезе самичък против вратаря, само че ударът му бе избавен. При добавката Ману вкара на празна врата, само че бе отсъдена засада. В края на полувремето Лудогорец въпреки всичко вкара след страховит пробив на Ману, приключил с гол - 2:1!
За второто полувреме Анте Шимунджа заложи на напълно нова единайсеторка. Две минути след подновяването на играта " орлите " уцелиха греда.
Десетина минути по-късно обаче Волфсбергер стигна до трето попадение. Будинов позволи неточност, която разреши на резервата Диенг да излезе самичък против Кахлина и да вкара - 3:1!
В 81-ата минута Лудогорец понижи изоставането си. След центриране на Кирил Десподов от корнер Ихинио Марин се извиси над всички, с цел да засече с глава и да прати топката в мрежата на Волфсбергер - 3:2!
Само три минути по-късно Лудогорец изравни. Кирил Десподов пусна превъзходен извеждащ пас за Мавис Чибота, който овладя в наказателното поле и съумя да вкара от непосредствена непосредственост до вратата - 3:3!

Лудогорец към този момент изигра една контролна среща преди три дни, когато " орлите " приключиха наедно 1:1 с Висла Краков. Новият ментор на разградчани Анте Шимунджа съобщи след мача, че неговият тим занапред ще се усъвършенства.
" Това е развой, който изисква доста работа. Може би в идващите мачове ще се оправяме по-добре. Ще бъде неуместно от моята страна, в случай че заложа през цялото време на трима централни бранители. Аз не съм от този вид треньори, които имат единствено една система, на която разчитат. Съобразявам се с футболистите, които разполагам ", съобщи Шимунджа.
" Имам много сериозен избор от играчи, с цел да ротирам състава съгласно другите противници. Всички футболисти би трябвало да бъдат на върха на своите качества ", сподели още наставникът след мача с Висла Краков, което подсказва, че в днешния мач против Волфсбергер може да забележим промени в състава.
Източник: sportlive.bg