Шампионът Лудогорец се класира на четвъртфиналите за Купата на България,

...

Царско село поизпоти Лудогорец, но шампионите продължават напред за Купата на България

Шампионът Лудогорец се класира на четвъртфиналите за Купата на България, елиминирайки мъчно с 2:1 Царско село. Футболистите на Валдас Дамбраускас поведоха на отбора на Любослав Пенев след голове на Мавис Чибота в 33-ата минута и на Абел Анисе в добавеното време на първото полувреме, след което през втората част, изключително в последния половин час, предоставиха самодейността на столичния отбор.

Дилан Мертенс понижи за Царско село в 59-ата минута, а до края домакините имаха още няколко обстановки за попадения.

Вратарят Пламен Илиев блесна с основни намеси и не разреши да му бъде вкаран втори гол, с което оказа помощ на " орлите " да се класират напред в шампионата.

Въпреки триумфа разградчани получиха сериозен удар, откакто Антон Недялков усука коляно при единоборство с съперник в 37-ата минута и се наложи да бъде изнесен на носилка.
Източник: fakti.bg