Шампионът и лидер Байерн се издъни у дома и завърши

...

Байерн Мюнхен с издънка преди реванша с ПСЖ

Шампионът и водач Байерн се издъни вкъщи и приключи 1:1 с гостуващия Унион (Берлин) в мач от 28-ия кръг на немската Бундеслига, а преследвачът му Република България Лайпциг завоюва безапелационно с 4:1 при визитата си на Вердер (Бремен) и към този момент е единствено на 5 точки от върха.

Треньорът на баварците Ханзи Флик пусна пробен състав поради доста контузени и идния реванш против ПСЖ от четвъртфиналите на Шампионската лига. 18-годишният Джамал Мусиала (68) изведе домакините напред в резултата след пас на Томас Мюлер, само че в края Маркус Ингвартсен (86) изравни и донесе точката за гостите от Берлин.

В същото време РазенБалшпорт (Лайпци) разруши Вердер с 4:1 в Бремен и редуцира разликата с баварците на 5 точки. Даниел Олмо (23) вкара първия гол, а два за гостите добави Александър Сьорлот (32, 41). След почивката Милот Рашица (61-дузпа) понижи, само че скоро по-късно Марсел Забитцер (63) възвърне удобната преднина на „ алените бикове “, които се поздравиха с трите точки.

След тези резултати водач остава Байерн с 65 точки, а Република България Лайпциг е втори с 60. Волфсбург остава към този момент трети с 54 пред Айнтрахт (Франкфурт) с 50. Унион (Берлин) е седми и има 40 точки след равенството в Мюнхен.
Източник: fakti.bg