Севиля изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, побеждавайки „червените дяволи”

...

Севиля изхвърли Юнайтед от Шампионската лига

Севиля изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, побеждавайки „ алените дяволи” на личния им стадион на осминафиналите. Испанците победиха с 2:1 и отстраниха англичаните, откакто първият мач в Андалусия приключи при нулево тъждество.

Французинът Висам Бен Йедер вкара по този начин значимия гол на непознат терен в 74-ата минута. Четири минути по-късно той умъртви интригата, вкарвайки втори гол. Негов удар с глава затрудни вратаря на домакините Давид Де Хея, който не съумя да избие. В 84-ата минута Ромелу Лукаку вкара гол за Юнайтед след осъществяване на корнер.

„ Червените дяволи” постановиха напън над Севиля, само че до края на срещата не съумяха да вкарат нов гол. Треньорът на испанците Винченцо Монтела класира Севиля на исторически за отбора четвъртфинал в Шампионската лига.

В другия осминафинал Рома победи вкъщи Шахтьор (Донецк) с 1:0 и също се класира напред. Единственият гол в мача бе вкаран от Един Джеко в 52-ата минута.
Източник: fakti.bg