Септември (София) си върна първото място във Втора лига, след

...

Септември ще зимува на върха след успех над Струмска слава

Септември (София) си върна първото място във Втора лига, откакто реализира елементарен триумф над Струмска популярност (Радомир) в мач от 18-ия кръг на шампионата. Мачът се игра на стадион “Царско село”, а столичани изместиха ЦСКА 1948 от върха. Вчера “червените” победиха Локомотив (София) с 3:2, като краткотрайно оглавиха класирането.

Септемврийци взеха решение всичко в мача още през първото полувреме, в което означиха три гола. Иван Тилев (25) изведе отбора си напред, а Владимир Николов (39) удвои. В първата минута на добавеното време Стилиян Николов също се разписа във вратата на Драгомир Петков. През второто полувреме, в 54-ата минута, капитанът на Септември Борис Галчев оформи крайното 4:0.

След днешния триумф Септември ще зимува на първото място във Втора лига, следван от ЦСКА 1948 с три точки по-малко.

Втора лига 18 кръг, неделя 8 декември  Струмска популярност 0:4краен резулат  Септември (София)