Седмица след изборите за нов парламент основният въпрос отново е

...
Седмица след изборите за нов парламент основният въпрос отново е
Коментари Харесай

Асен Агов: Тези избори не решиха кризата

Седмица след изборите за нов парламент главният въпрос още веднъж е „ кой “. В обръщенията си след изборите министър председателят се извини два пъти на медиите, само че не стана ясно защо. Може би тъй като извинението бе направено отново през обществена мрежа, а той бе недосегаем за въпроси. Лидерът на втората политическа мощ Слави Трифонов също един тип се извини, че не застава пред гласоподавателите, след това им благодари, само че отново през обществените мрежи. Това като че ли се трансформира в наклонност – политиците да не приказват с публицистите. Защо се пробват да ни ръководят с монолози през обществените мрежи и от какво е лишено обществото, когато медиите са изключени като медиатори сред властта и хората,  разяснява в „ Мрежата “ по стратегия „ Христо Ботев “ журналиста и политик Асен Агов.

Facebook и страната

„ Бедата е в това, че във фейсбук хората живеят в балони на единомишленици и когато някой се опита да бъде сериозен към това, което те пишат там, те го изключват. Това е надълбоко несвободно. Преди години мислех, че има изгода от този тип самодейна публицистика, в този момент виждам, че няма никаква изгода. Защото се злоупотребява с вниманието на хората. От тази позиция отчитането на нашите властници до момента би трябвало да става в Народното събрание, а не във фейсбук. Видяхме по какъв начин тъкмо във фейсбук може да се генерира принуждение, ненавист и радикализъм. “

Тези избори не взеха решение рецесията

„ Ние живеем 12 години в непрекъсната политическа рецесия. Това мъчение над България ще остави ужасно завещание. Скоро ще разберем какъв брой мъчно може да се изтрие това, което ни предизвикаха. Изборите, които минаха в този момент, са единствено началото на решенията. Ето, министър председателят в границите на тези няколко дни след изборите направи няколко радикално разнообразни оферти, само че във всяко от тях имаше назад във времето и във всеки назад във времето се вижда, по какъв начин той желае да запази властовите си позиции, без значение че споделя, че може да се направи кабинет и с различен министър председател. Тези игри демонстрират следното – Борисов е уплашен от изборния резултат. “

Приключи ли ерата " Борисов "

„ Не, не мисля, че толкоз елементарно ще завърши тази епоха. Тази припряност в назначението на нови бордове в по този начин наречените " обществени компании ", това значи, че се прави опит посредством административни ограничения да се управлява властта. Само че Борисов би трябвало да знае, че новоназначените доста бързо не помнят предходните си зависимости и се нагаждат към това, което се желае от тях. Такива админи постоянно са с властта, а властта явно няма да е с Борисов повече. “

Да спрат ли да му подвигат телефона

„ Във всички случаи се чудя какво той би могъл да каже, в случай че му вдигнат телефона и създадат изявление с него. Той е привикнал да се хвали, тъй като няма кой различен да го похвали, тъй като хората виждат рецесията, в която се намираме и по какъв начин кретаме на опашката във всички сфери и нашите неразбираеми триумфи остават изговорени единствено от Бойко Борисов в обществените мрежи, където никой не може нищо да го попита. “

Вината на медиите политиците да не поддържат връзка с тях

„ Медиите, като медиатор, би трябвало да възстановят доверието към себе си, тъй като то е разрушено, тъкмо както връзката сред жителите и властниците и всичко останало в страната. Властници са, тъй като те се грижат единствено за личното си оцеляване, а не за добруването на хората. Но медиите ще преживеят доста сложен преход към това да възстановят доверието към тях. Защото доста малко са публицистите с ясна позиция, с готовност да демонстрират истината и да задават въпроси. Другите, избраха удобството на това да запазят работата си, а това е тежко принуждение върху свободата на мисълта и словото. Слугинстването надвива. Оглушителното безмълвие на медиите би трябвало да бъде заличено и на тях им следва тежък преход, да вземем за пример от тук нататък те би трябвало да наблюдават кой по какъв начин извършва предизборните си обещания и да питат. Да не оставят да бъдат зачеркнати, както да вземем за пример бяха по време на предизборната акция от Слави Трифонов и Бойко Борисов. А за политиците, чуденето би трябвало да завърши и да се създадат промени, които подсигуряват почтена правосъдна система, прокуратура, която служи на жителите и пирамидата на сегашната власт да се разтури. Вероятно това ще стане с нови избори, тъй като новоизбраният парламент с резултата си е привършен като опция за ръководство. “
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР