Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън спечели трети старт във Формула

...

Хитър ход на "Мерцедес" донесе нова победа на Хамилтън в битката с Верстапен

Седемкратният международен първенец Люис Хамилтън завоюва трети старт във Формула 1 от началото на сезона. Пилотът на " Мерцедес " победи в Испания, оставяйки след себе си Макс Верстапен с " Ред Бул ".

Британецът сграбчи триумфа в четвъртия старт от началото на акцията с помощта на хитрата тактика на неговия отбор.

Хамилтън стартира от полпозишън, който бе под номер 100 в кариерата му. Още първоначално обаче бе изпреварен от Верстапен, а нидерландецът удържа водачеството до 60-ата обиколка.
Снимка: Reuters
Шест обиколки преди края Хамилтън изпревари противника си посредством изненадващо второ прекъсване в бокса, при което водачът на " сребърните стрели " постави нови гуми и след това стопи закъснение от над 20 секунди.

Третото място зае Валтери Ботас ( " Мерцедес " ). Четвърти и пети финишираха водачите на " Ферари " Шарл Льоклер и Серхио Перес, следвани от Даниел Рикиардо, Карлос Сайнц, Ландо Норис, Естебан Окон и Пиер Гасли.

В генералното класиране водач с 94 точки е Люис Хамилтън, следван от Макс Верстапен с 80 и Валтери Ботас с 47.
Източник: btvnovinite.bg