Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес спечели историческото първо

...

Историческа драма сведе сезон 2021 във Ф1 до един последен старт

Седемкратният международен първенец Люис Хамилтън с " Мерцедес " завоюва историческото първо издание на " Гран при " на Саудитска Арабия във Формула 1. Самото съревнование по уличното трасе в Джеда се разви по извънредно трагичен метод и предложи изключителни страсти от първата до последната обиколка.

Втори финишира водачът в генералното класиране Макс Верстапен с " Ред Бул ", който кръг преди края остава на върха единствено поради по-големия брой победи от началото на сезона. Развръзката довечера докара до цялостно тъждество в актива на двамата противници за купата - по 369,5 т., и сведе сезон 2021 до един финален старт - в ОАЕ на 12 декември.