се върна на третото място в турското първенство, заемано до

...

Фенербахче изпревари Бешикташ, грешна стъпка за лидера Трабзонспор

се върна на третото място в турското състезание, заемано досега от. “Фенерите ” надделяха с 2:1 вкъщи, а над всички още веднъж беше Ирфан Кахведжъ, който е най-хубавият футболист на отбора в последните седмици.

изненадващо поведе в 14-ата минута с гол на Ахмед Раян, само че до почивката Кахведжъ изравни, а в 71-ата минута след негово подаване обезпечи трите точки на истанбулския гранд.

В черноморското дерби сред и Гиресунспор не беше излъчен победител - 1:1. Домакините са безапелационен водач в класирането, само че Гиресунспор още един път сподели, че играе доста мощно против водещите тимове. Умут Найир изведе гостите напред в 68-ата минута, само че в 78-ата изравни с 11-ия си гол през сезона. Драмата настъпи надълбоко в добавеното време, когато Анастасиос Бакасетас пропусна дузпа за.

Въпреки равенството, отборът на Абдула Авджъ има преднина от 9 точки пред втория. Гиресунспор е на 14-о място.

В други мачове от 22-ия кръг Гьозтепе надделя с 2:1, а победи с 2:1. Срещата сред Чайкур Ризеспор и беше прекратена поради мощен снеговалеж.