Сблъсъци между полиция и протестиращи избухнаха край Пловдив, след като

...
Сблъсъци между полиция и протестиращи избухнаха край Пловдив, след като
Коментари Харесай

Полиция спря горски работници, опитали да блокират АМ „Тракия“: Стигна се до арести

Сблъсъци сред полиция и протестиращи избухнаха край Пловдив, откакто работещите в горските и ловни стопанства пробваха да блокират автомагистрала „ Тракия “. Протестиращите бяха спрени от компактен полицейски кордон.

От през днешния ден е в действие заповед на кмета на община „ Марица “, с която митингът е неразрешен. По информация на протестиращите, зам.-председателят на КНСБ Тодор Капитанов е бил задържан и отведен в Районното ръководство в село Труд за пояснения. Част от стачкуващите са се насочили към районното ръководство, съобщи Българска национална телевизия.

Акцията е проведена от КНСБ, като главните претенции са нарастване на заплатите и по-добри условия за здравословен и безвреден труд в бранша.

От полицията оповестиха, че пътуващите по автомагистралата могат да употребяват различен маршрут през Пазарджик.

‼️‼️‼️ Моментът на задържането на вицепрезидента на КНСБ Тодор Капитанов на митинга на горските чиновници поради неспазване на полицейска заповед.Той е отведен в полицейското ръководство в село Труд.
Posted by on Monday, July 14, 2025
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР