Състезателите от Спортен клуб Киокушин“ – Ямбол спечелиха множество медали

...

Ямболските състезатели от Спортен клуб „Киокушин“ – Ямбол се представиха отлично на Европейското първенство по киокушин-кан в Мадрид

Състезателите от Спортен клуб „ Киокушин “ – Ямбол завоюваха голям брой медали от Европейското състезание по киокушин-кан, което се организира на 24 септември в Мадрид, Кралство Испания.

Десетгодишната Адриана Михалева стана първа в категорията „ ката “ и трета при „ кумите “ в категория до 50 кг, възрастова група 12 – 13 години. Европейски първенци станаха още Иван Костов във възрастова група до 13 – 14 години и Мартин Христов в категория до 60 кг при 15 – 16-годишните. Ивеслав Маринов заслужи сребро в категория до 35 кг, възрастова група 10 – 11 години.

Участието на ямболския клуб се реализира с финансовата поддръжка на Община Ямбол.

България беше показана от каратисти и от други градове. Всички български спортисти завоюваха общо 6 златни медала, 5 сребърни и 7 бронзови оценки, а националният ни тим се класира на второ място на шампионата.

Треньорът на ямболския състезателен клуб сенсей Георги Георгиев и сътрудниците му –  сенсеите Андреян Иванов и Мирослав Барбов, сполучливо завишиха степените си. Те бяха изпитвани персонално от Кайчо Рояма в испанската столица Мадрид след края на Европейското състезание. Георги Георгиев към този момент е притежател на четвърти дан.
Източник: novinata.bg