Съпредседателите на Продължаваме промяната Кирил Петков и Асен Василев направиха

...
Съпредседателите на Продължаваме промяната Кирил Петков и Асен Василев направиха
Коментари Харесай

ПЪРВО В ПИК TV! Кирил Петков обяви първите приоритети на новия кабинет и подчерта отново близостта си с Румен Радев

Съпредседателите на " Продължаваме промяната " Кирил Петков и Асен Василев направиха своите първи мнения след връчването на от президента Радев.

" От самото начало декларирахме ясно, че единствената причина да тръгнем по този път е, че България има остра потребност от смяна. Ще съберем най-хубавите хора, ще се надяваме да бъдем със стъпки напред в правосъдната промяна и се надявам, че българите, които са вложили голямо очакване от нас, ще бъдат удовлетворени ", съобщи Кирил Петков.

Той акцентира, че Политическа партия и новият кабинет считат да работят с цялостен интензитет.

" Няма да има нито един лев, който да бъде изхарчен по неверен метод. И в случай че някой си разреши да го изхарчи по неверен метод, ние ще се опитаме да го заловим ", добави той.
свързани новини21269преди 1 часа
Петков съобщи, че през днешния ден към 13 ч. ще бъде изпратена къса информация за всеки един от министрите. Министър на културата ще бъде непознато име - Атанас Атанасов. Младият мъж самичък е възстановил читалище покрай Пловдив и самичък е докарал международни звезди, с цел да пеят в неговото родно село. " Това е един младеж, който има визия за България и желае тя да стане една от културните дестинации на Европа ".

Петков подчертава, че едно от първите неща, с които ще се заемат, са цените на тока. Втората стъпка е преодоляването на коронавирус рецесията по метод с дълготрайна вероятност. " Не може всеки нов вариант да провокира затваряне на стопанската система. Ще притеглим най-големите специалисти в региона и ще осведомяваме българските жители за какво това е най-важното ".

Кирил Петков акцентира, че едно от първите неща, с които ще се заеме кабинетът, е промяната в правосъдната система и КПКОНПИ.

Той акцентира, че всички министри " ще бъдат измервани с един критерий " € " Ще бъдем безусловно безкомпромисни за всяка стъпка встрани ", съобщи той.

Кирил Петков означи, че не е имало фрапантни разлики " в алените линии " с бъдещите съдружни сътрудници: " Вчера Българска социалистическа партия реши за крайните си кандидатури. Оттук нататък всеки един от съдружните сътрудници носи отговорността за своите оферти. Отговорността за имената е тяхна, отговорността за свършената работа ще бъде обща. Няма да се поколебаем да търсим сметка от всеки един от тях за несвършена работа. Предстои да забележим дали ще има разлика сред думи и каузи. Ние ще следим за делата, апелирам ви, следете и вие ".

" Всеки един министър, откакто се закълне, той става министър към Министерски съвет и ще дава отговор персонално пред мен. Аз доста се надявам, че с президента Радев ще продължим да имаме същия градивен разговор, какъвто сме имали до момента. Двете институции би трябвало да работят дружно. Не можем да си разрешаваме разделянето на управляващите да е образът на България. Аз безусловно осъзнавам, че моята нова роля изисква новите министри да имат персонална отговорност към мен, както и аз към тях ", съобщи още Петков.

Той означи, че ще удържи на думата си и ще върви пешком на работа: " Всяка заран ще ме виждате по тротоара ".
Източник: pik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР