С гласуване Народното събрание одобри зам.-председател и трима членове на

...
С гласуване Народното събрание одобри зам.-председател и трима членове на
Коментари Харесай

НС одобри зам.-председател и трима членове на Антикорупционния орган


С гласоподаване Народното събрание утвърди зам.-председател и трима членове на Антикорупционния орган, съобщи кореспондент на БГНЕС.

Антон Славчев ще бъде заместник-председател на Комисията за противопоставяния на корупцията и за лишаване на нелегално добито имущество. Антоанета Георгиева–Цонкова, Пламен Йоцов и Силвия Къдрева ще бъдат членове на антикорупционния орган.

Антон Славчев има магистърска степен по право от Юридическия факултет на Великотърновския университет „ Св. св. Кирил и Методий “. Завършил е Висшето военно учебно заведение „ Тодор Каблешков “, компетентност „ Технология и организация на железопътния превоз “ и има добита квалификационна степен „ Бакалавър “. Славчев работи в структурите на Министерство на вътрешните работи и ДАНС, където има общо 22 години стаж. Антон Славчев има отлични оценки от Прокуратурата на Република България за работата си..Като експертен и управителен чиновник в Държавната организация „ Национална сигурност “ Антон Славчев неведнъж потвърждава своя професионализъм, проявявайки висока подготвеност и увереност.

Антоанета Цонкова е приключила право в Юридическия факултет на Софийския университет „ Св. Климент Охридски “. Цонкова стартира професионалната си кариера през 1998 година като стажант-съдия в Софийски градски съд. От месец юни 1999 година до месец юли 2006 година е юрист към Софийска адвокатска гилдия, като се занимава главно с гражданско и комерсиално право. Продължава професионалното с развиване в Комисията за определяне на имущество, добито от незаконна активност /КУИППД/, където стартира работа като инспектор-юрист в Териториална дирекция „ София-град “.

Пламен Йоцов е приключил висше обучение във висшето военно учебно заведение за артилерия и противовъздушна защита (ВВМАПВО) „ Панайот Волов" - гр. Шумен, и има магистърска стенен по специалността „ Изчислителна техника" с подготовка „ инженер по изчислителна техника". Йоцов построява професионалната си кариера в структурите на Министерство на вътрешните работи и ДАНС, където има общо 20 години стаж. През 1994 година стартира работа като шпионин в Националната; работа „ Сигурност" - Министерство на вътрешните работи, а по-късно работи поредно като контрольор в същата работа, старши и основен контрольор в Дирекция Национална работа за битка с проведената престъпност - Министерство на вътрешните работи. Продължава кариерното си развиване като шпионин към отдел „ Наркотици" при Главна дирекция „ Борба с проведената престъпност", след това към Дирекция "Противодействие на проведената и тежка престъпност" към Главна дирекция "Криминална полиция", където е назначен на служба шеф отдел, а по-късно и на други управителни позиции. От месец октомври 2013 година до месец май 2014 година е шеф отдел в Държавната организация „ Национална сигурност", където работи по направление битка с проведената престъпност. опиатите, проведен от американската организация за битка с наркотрафика DEA.

Силвия Къдрева има магистърска степен по специалността „ Библиотечно-информационни науки" от Софийския университет „ Св. Климент Охридски", Философски факултет. След дипломирането, професионалната й кариера стартира в Министерството на околната среда и водите където е взела участие в построяването на Информационния център при Министерство на околната среда и водите и е била началник на центъра. През 1999 година Къдрева стартира работа в Сметната палата. От 2006 година, след приемането на промените и допълненията в Закона за гласност на имуществото на лица, заемащи висши държавни и други длъжности, е привлечена като специалист в новосъздадения Публичен указател за обявление на имуществото и приходите на лицата, заемащи висши държавни и други длъжности към ръководителя на Сметната палата. От 2014г. е Директор на Публичния указател, а след приемането на Закона за противопоставяне на корупцията и за лишаване на нелегално добитото имущество Регистърът минава в Комисията за противопоставяне на корупцията и за лишаване на нелегално добитото имущество, като тя продължава да управлява активността му. /БГНЕС
Източник: bgnes.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР