Руският тенисист Даниил Медведев се класира за полуфинал на турнира

...

Даниил Медведев е първият полуфиналист в Шанхай

Руският тенисист Даниил Медведев се класира за полуфинал на шампионата " Мастърс " 1000 в Шанхай. Световният №4 победи поставения под №10 италианец Фабио Фонини с 6-3, 7-6(4) за 1 час и 26 минути.
 Александър Зверев си обезпечи мач с Роджър Федерер в Шанхай

Швейцарецът е повторен първенец в шампионата

В целия мач имаше единствено един пробив, станал в шестия гейм на първия сет в интерес на Медведев. Руснакът имаше още три благоприятни условия за брейк, отразени от Фонини, който по този начин и не доближи до късмет да вземе сервиса на противника си. Италианецът завоюва единствено 10 точки в 11 гейма, в които посреща.
 Снимка 447159
Източник:

Руснакът имаше преимущество през целия мач, като имаше някаква конспирация в тайбрека на заключителния сет. В него Фонини дръпна с мини пробив и 2-0, само че загуби 7 от идващите 9 точки. Медведев съумя да направи два мини брейка за 2-2 и 5-3. Точките в мача илюстрират преимуществото на съветския тенисист - 74 на 54.

Утре намиращият се в отлична форма Медведев ще играе с спечелилия от мача Роджър Федерер (Швейцария) - Александър Зверев (Германия), който стартира в 13:30 часа.