Руските войски са обградили Курахово от три страни и се

...
Руските войски са обградили Курахово от три страни и се
Коментари Харесай

Руските войски обкръжиха Курахово от три страни

Руските войски са обкръжили Курахово от три страни и се намират единствено на три километра от центъра на града, написа " Индипендънт ". Украинските въоръжени сили признават, че в случай че градът бъде изцяло обграден, няма да могат да го удържат.

Град Курахово, на източния фронт на Украйна, е обграден от три страни, като съветските войски са единствено на две благи (три километра) от опустошения център на града.

В града обаче остават сред 700 и 1000 цивилни, множеството от които са принудени да живеят в изби на многоетажни здания, без течаща вода, отопление и електричество. Единственото място, където можете да зареждате телефони, е мазето на постройката, в която в този момент се обитава градската администрация.

Невъзможно е да се дефинира точният брой на хората, защото доброволци не са идвали в Курахово от средата на октомври.

Курахово е обстрелвано от артилерия и реактивни системи за залпов огън, хвърлят се авиобомби и се нападна от дронове.

Поради това градът се трансформира в нещо като нов Бахмут, защото Русия продължава да натиска на запад, с цел да окупира целия Донбас. В петък Владимир Зеленски назова обстановката в Курахово и основния град Покровск „ най-тежка “.

Унищожени са болница, учебни заведения, детски градини, пречиствателни станции, бежански център, поща, колеж и културен център. Артилерийски огън и дронове трансформират къщите в отломки, оставяйки въздуха гъст от пушек на всички места.

Според артилеристите от 33-та бригада, на Кураховския фронт те би трябвало да изстрелват към 50 снаряда всеки ден, което демонстрира настъпването на сериозна фаза в настъпателните интервенции на съветската войска, както и обезверените опити на украинската бригада с цел да попречи на съветските войски да обкръжат изцяло града.

В Курахово към момента остават локалните управляващи, както и представители на полицията и локалните сили за териториална защита.

Според шефа на полицията в Курахово Артьом Шчус, в случай че градът бъде обграден, вероятността да бъде предпазен ще бъде дребна.

„ Не мисля, че това е допустимо, изключително поради действителностите на актуалната война и модерните технологии. В този случай логистиката може да се поддържа единствено благодарение на дронове “, споделя Артем Шчус.

Шчус назовава пътя за Курахово, по който стоят изгорели цивилни коли, „ пътя на гибелта “ заради непрекъснатите офанзиви на съветски дронове. Петима цивилни бяха убити при опит да изоставен града.

Пътят на гибелта

Ако не бяха дейностите на групата за евакуация на „ Белите ангели “, която включва локални служители на реда и доброволци, доставките за града щяха да бъдат прекратени. Членовете на групата оказват първа помощ на ранените и изнасят телата на починали по време на обстрела и през цялото това време ръководят единствения хранителен магазин, работещ в Курахово.

„ Белите ангели “ носят жизненоважни доставки в града в бронирана машина, оборудвана с съоръжение за електронна война - единственият метод да влезете в града. Освен това тези пътувания към момента са изпълнени с риск.

„ Без електронна война (т.е. заглушители), това е просто лотария. С електронната война към момента имате късмет да оцелеете “, споделя Шчус.

Единственият метод да напуснете града е да отидете с Белите ангели. Всеки ден, рискувайки живота си, те изтеглят от шест до дванадесет души от разнообразни елементи на града и околните села.

Въпреки обстоятелството, че децата трябваше да бъдат евакуирани по-рано, родителите им постоянно ги криеха освен от бомбардировките, само че и от чиновниците на реда. Сред главните задания на Белите ангели е да намерят деца и да убедят родителите им да се изтеглят.

Ако „ белите ангели “ съумеят да създадат това и да измъкнат децата от мазетата, тогава мнозина постоянно са шокирани да видят опустошения град, което значи, че не са излизали на открито от много време.

След като слагат бронежилетки и каски на децата, Белите ангели ги водят до близкия град Константинопол, а оттова други доброволци ги водят до пунктовете за регистрация на бежанци в регионалните центрове в Днепър или Запорожие.

„ Непрекъснато евакуираме хора, безусловно всеки ден сме оставили хора в Константинопол и през днешния ден би трябвало да отидем на други адреси “, изяснява Шчус.

На въпрос дали съумяват да се приспособяват към работа в такива тежки и рискови условия, полицейският шеф показва опасения, че събитията не могат да не въздействат на членовете на евакуационния екип.

„ Мисля, че към този момент не бих го нарекъл „ акомодация “. Тук би трябвало да приказваме за нездравословно положение на духа, даже не знам по какъв начин ще им се отрази всичко това в бъдеще ”, споделя Шус. – Хората живеят в безчовечен условия и оцеляват с адреналин. Това са сложни условия на работа, само че всички работят.

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР