Рускинята Даря Касаткина спечели турнира по тенис на твърда настилка

...

Касаткина спечели трофея на Филип Айлънд Трофи

Рускинята Даря Касаткина завоюва шампионата по тенис на твърда настилка " Филип Айлънд Трофи " в Мелбърн с награден фонд 235 238 $.

Касаткина, 75-а в света, победи на финала поставената под номер 13 Мари Боузкова (Чехия) с 4:6, 6:2, 6:2 по-късно повече от два часа игра.

Боузкова взе първия сет с съдбоносен пробив в края, само че след серия от осем следващи гейма рускинята изравни резултата в сетовете и поведе с 3:0 в третата част. В следствие Касаткина усили задатъка си до 5:1 и нямаше проблеми да затвори мача.

Така тя заслужи трета купа в кариерата си след последното си присъединяване на край в Москва през октомври 2018 година, след което съумя да влезе в топ 10 на международната класация.

Боузкова, 50-а в класацията на WТА, пък не съумя да стигне до трофей и при втората си опция след Монтерей през предишния сезон.