Рома спечели домакинството си на Болоня в срещата между двата

...

Рома на точка зад Лацио, половин час за Антов и няколко добри негови изяви

Рома завоюва семейството си на Болоня в срещата сред двата отбора от 30-ия кръг на Серия " А ".

Римляните се постановиха с минималното 1:0, а създател на победния гол за тима стана Борха Майорал.

В игра за гостуващия отбор се появи Валентин Антов. Той се включи на мястото на Де Силвестри в 61-ата минута на борбата.
 Снимка 526574
Източник:

Българският национал сподели отлична форма, като на няколко пъти се регистрира с значими намеси, спирайки акции на столичани.

Майорал даде преднина на домакините в самия завършек на първото полувреме, като се разписа минута преди почивката.
 Снимка 526576
Източник:

След паузата и двата отбора се върнаха обратно, като домакините внимаваха да не получат гол, а гостите изчакваха опция на контраофанзива.

Болоня получи два шанса за равнене, само че офанзивите на отбора по този начин и не завършваха с нужния прецизен завършващ изстрел.
 Снимка 526575
Източник:

Бе обещано съществено продължение, в което обаче до смяна на резултата не се стигна.

Така Рома е на точка зад Лацио, като разполага с актив от 54 точки, на 7-ата позиция в таблицата.