Рилски спортист записа 22-та си победа в Националната баскетболна лига

...

Черно море Тича не успя да се опре на Рилски спортист във Варна

Рилски състезател записа 22-та си победа в Националната баскетболна лига (НБЛ), откакто надделя домакините от Черно море Тича със 108:74, оповестява Българска телеграфна агенция. Момчетата на треньора Людмил Хаджисотиров имат и 3 загуби в шампионата. Варненският отбор игра в срещата без трима свои съществени играчи - Ейвърил Ъгба, Михаил Молдов и Лъчезар Тошков, което оказа мощно въздействие върху представянето на тима. Черно море Тича е с баланс от 6 победи и 18 провали.

Гостите стартираха стремително мача и откакто поведоха с 4:0, те започнаха да натрупат преднина, която след близо 6 минути игра стана 13 точки – 17:4. Домакините не успяваха да се опълчват на нападателната игра на играчите на Рилски състезател, които демонстрираха и отлични дейности в отбрана.

Лидерът във краткотрайното класиране в НБЛ взе без никакви проблеми първата част с безапелационното 32:10.

През втория интервал за съвсем три минути игра преднината на гостуващия отбор набъбна до 30 точки при 45:15. Почти четири минути преди почивката гостите дръпнаха с най-големия си задатък – 33 точки при 55:22. На полувремето резултатът бе 61:30 за момчетата на треньора Людмил Хаджисотиров.

През първите две елементи на мача домакините съумяха да осъществят едвам 1 тройка от 13 опита, до момента в който гостите бяха много по-ефикасни и вкараха 6 тройки от 13 опита.

След почивката играта бе равностойна. Черно море Тича стартира по-добре и за съвсем 2 минути вкара 10 против 2 точки, с което домакините понижиха изоставането си до 23 точки – 40:63. Играчите на Рилски състезател обаче незабавно отвърнаха и още веднъж започнаха да усилват преднината си, която 4.20 минути преди края на третия интервал стана 32 точки – 76:44.

Две минути и половина преди края на третата четвърт задатъкът на гостите стана 34 точки – 79:45, а преди последната част резултатът бе 83:51 за Рилски състезател.

През последната част играта бе относително равностойна, само че гостите успяваха да поддържат преднина от 30 и повече точки и справедливо завоюваха дуела.
Източник: petel.bg