Рилски спортист запази еднолично първото място в Националната баскетболна лига

...

Рилски спортист се справи с Левски Лукойл в дерби

Рилски състезател резервира еднолично първото място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), откакто победи Левски Лукойл с 93:79 (32:18, 12:22, 27:24, 19:15) в пряк мач от 19-ия кръг на шампионата. Отборът от Самоков е водач с 32 точки, следван от столичаните с 30, Балкан Ботевград с 29 и други.

Рилски състезател надигра Левски Лукойл по всички индикатори. Гостите от София пък бяха трагични в стрелбата през днешния ден, завършвайки с едвам 41 % вкарани топки и единствено 36 % от зоната за три точки. При домакините обстановката бе тъкмо противоположната с 53 % в стрелбата, в това число 50 от далечно разстояние.

Алекс Симеонов бе измежду огромните герои за Рилски състезател с 3/4 от тройката и общ брой от 21 точки. Брендън Бруан добави 18 точки, до момента в който Николас Карвачо улови 10 битки. За гостите пък най-резултатен бе Христо Захариев с 22 точки, до момента в който Данило Тасич завоюва 10 битки и вкара осем точки.

Рилски състезател завоюва мача още в първата четвъртина, когато дръпна с 9 точки след поредност от тройки на Златин Георгиев и Браун. Преднината на домакините бе 20 точки след осмата минута и 14 при сирената, която прозвуча с тройка на Тайрън Брейзълтън за Левски Лукойл.

Столичаните се отърсиха от шока и изравниха на 47:47 през третата част, само че Симеонов и Браун нанизаха още веднъж следващи тройки за Рилски състезател в серия от 10:0 и домакините се откъснаха дефинитивно от противника.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `