Рилски спортист победи със 104:78 (31:20, 26:17, 24:21, 23:20) Спартак

...

Рилски спортист излъга Спартак в Плевен

Рилски състезател победи със 104:78 (31:20, 26:17, 24:21, 23:20) Спартак Плевен като посетител в мач от деветия кръг на НБЛ. Успехът е осми за отбора от Самоков, който към момента няма загуба в сметката си, Плевенчани са с баланс 7-2.

Още през цялото време баскетболистите на Людмил Хаджисотиров диктуваха темпото в зала „ Балканстрой “, като след първата част към този момент бяха напред с 11 точки, които до почивката се усилиха до 20. След паузата домакините съумяха да дишат във врата на противника си, само че не и да стопят разликата. Същото се случи и през последните 10 минути, а до поврат по този начин и не стигна.

Брандън Рандолф беше най-резултатен за Рилски състезател с 22 точки, Димажио Уигинс вкара  17, 16 добави Еван Бати.

За Спартак Плевен Евгени Хаджирусев наниза 18 точки, 13 означи Цветомир Чернокожев.