Резервите на Ливърпул вкараха шест гола на третодивизионния Линкълн Сити.

...

Ливърпул писа седмица на Линкълн, Сити с трудна победа

Резервите на Ливърпул вкараха шест гола на третодивизионния Линкълн Сити. Мърсисайдци завоюваха с 7:2 като посетител и се класираха за осминафиналите в Купата на Лигата, където ще се изправят против Арсенал. Манчестър Сити много по-трудно преодоля третия кръг. “Гражданите” победаха Борнемут с 2:1 на “Етихад”, а решителното попадение осъществя Фил Фодън 15 минути преди края. По-рано денем и Астън Вила реализира триумф в шампионата след 3:0 като посетител на Бристол Сити.

Юрген Клоп даде отмора на множеството си съществени играчи. Единствено Ван Дайк бе оставен от отбора, победил Челси преди няколко дни. Нидерландецът бе изваден на почивката, когато Ливърпул водеше с 4:0. Новото попълнение Диого Жота дебютира като запаса. Португалецът влезе в игра в 57-ата минута на мястото на младия Харви Елиът.

Debut -
— - (@snappedlfc)
Първите три гола в мача станаха с удари отвън наказателното поле. Шакири откри резултата в деветата минута, по-късно се разписа Минамино, а след това Къртис Джоунс на два пъти порази вратата на Линкълн преди почивката. В самото начало на втората част Минамино означи второто си попадение в мача. Домакините стигнаха до гол след час игра, откакто Едън се разписа. Последваха голове на Груич и Монтсма за Линкълн преди Ориги да приключи фиестата минута преди края.