Реал Мадрид спечели с 1:0 титаничния финал на тазгодишната Шампионска

...

Реал Мадрид отново покори Европа!

Реал Мадрид завоюва с 1:0 титаничния край на тазгодишната Шампионска лига против Ливърпул.
Винисиус Жуниор вкара попадението за триумфа на „ лос бланкос “ към четвърт час след началото на втората част.

В 21-ата минута Мане нацели десния непряк дирек на вратата на „ Белия балет “. Куртоа също имаше принос топката да не влети в мрежата му, закачайки я с върха на пръстите си.

Минути преди края на частта Бензема означи след същински карамбол с присъединяване на Фабиньо, Валверде, Алисон и Конате, само че реферът Тюрпен не зачете попадението след помощ от ВАР стаята.

През втората част на срещата картинката не се промени – мърсисайдци нападнаха, а испанците се отбраняваха. Вратарят на „ лос меренгес “ - Тибо Куртоа, изнесе свръхестествен мач и на няколко пъти спря опитите най-много на Мохамед Салах да означи за своите.

Началото на финала се забави с над 30 минути, а повода бе, че почитателите на мърсисайдци са излязли прекомерно късно от плануванаъа за тях почитател зона и след това са провокирали конфликти с парижката полиция.
Източник: dnesplus.bg