РБ Залцбург и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 в първи

...

Коман спаси Байерн с късен гол в Залцбург

РБ Залцбург и Байерн (Мюнхен) приключиха наедно 1:1 в първи осминафинал от Шампионската лига.

Чиквубуйке Адаму (21`) изведе домакините напред, а Кингсли Коман (90`) изравни.

През първото полувреме двата отбора си размениха относително равни положения за гол, само че домакините надхитриха противника.

Те поведоха в 21-ата минута посредством робив на Адейеми отдясно, който приключи с пас към Брендън Арънсън, а последният я отклони за преди малко влезлия Чиквубуйке Адаму. Той с техничен удар прати топката в левия ъгъл на Улрайх за 1:0.

След почивката гостите натиснаха масирано. Около 20 минути Залцбург изпадна в глуха отбрана. В края на мача обаче имаше " златен " двоен късмет да означи, а в ответната офанзива дълго центриране на Павар отдясно бе продължено от Томас Мюлер към Левандовски.

Голмайсторът не съумя да стигне до топката, само че от втора позиция изскочи Кингсли Коман и от близко направи 1:1.