Разкриха най-големия арсенал от незаконни оръжия и боеприпаси, откриван у

...
Разкриха най-големия арсенал от незаконни оръжия и боеприпаси, откриван у
Коментари Харесай

280 пистолета, 30 пушки и боеприпаси съхранявали двама мъже от Смолян

Разкриха най-големия боеприпас от противозаконни оръжия и муниции, откриван у нас, заяви Министерство на вътрешните работи.

Акцията се е провела на 3 декември на територията на област Смолян и градовете София, Враца и Шумен, под управлението и надзора на Районна прокуратура - Смолян. По този мотив прокуратурата, ГДБОП и Министерство на вътрешните работи дадоха взаимен брифинг по случая.

Според данните от претърсените адреси са конфискувани към 280 револвери, 30 пушки, 9 капсул детонатори, огромен брой муниции, затворени блокове, механизми и други типове елементи за произвеждане и преправка на оръжия, съобщи Нова телевизия.

По случая антимафиотите работят от началото на 2023 година. Заместник-директорът на ГДБОП комисар Боян Раев акцентира, че такова количество оръжия през последните 15 години ГДБОП не е задържала.

Раев изясни, че оръжията са типично бойни, без преправка. Част от тях са газ-сигнални, които след нужната преправка могат да произведат изстрел и са към този момент бойни оръжия.

Окръжният прокурор на Смолян Недко Симов сподели, че двамата арестувани са мъже на 44 и 55 години. И двамата са с чисто правосъдно минало. Единият е прочут в района си като добър майстор, неговият татко е бил занаятчия на струга. Задържани са за 72 часа, като сега се приготвя искане до Районния съд в Мадан за непрекъснатото им задържане.
 Иззеха противозаконни оръжия и муниции при акция на полицията в Смолянско
Иззеха противозаконни оръжия и муниции при акция на полицията в Смолянско

Двама души са задържани
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР