Ръководството на БК Рилски спортист се оплака от съдийството по

...

Тенденциозно ли беше съдийството на финала Рилски спортист - Левски Лукойл?

Ръководството на БК Рилски състезател се оплака от съдийството по време на финала с Левски Лукойл. Във всеки един от мачовете имаше куп противоречиви моменти, а поантата беше в четвъртата среща, която беше основна и от психическа позиция.

Вместо Рилецо да изравни 2:2 позволи загуба и трябваше да догонва от 1:3.

Всичко това се случи след постоянен сезон, в който Рилски състезател прегази конкуренцията у нас и беше повече от безапелационен преди финалния плейоф.

" Предоставяме на вниманието ви видео с определени обстановки от четвъртата крайна среща Левски Лукойл - Рилски състезател, извършена на 26.05.2021г ", пишат самоковци на формалния си уебсайт.

" І. НЕПРАВИЛНО ОТСЪДЕНИ НАРУШЕНИЯ ИЛИ ЛИПСА НА ОТСЪЖДАНЕ:

1. 00:11 минута от видеото (6:15 минути до края на ІІ част) - погрешно отсъдено нарушаване на № 1 Карамфилов (№ 3 - Брейзълтън, отбелязва панер от игра и по-късно - углавен удар)

2. 01:11 минута от видеото (8:14 минути до края на ІV част) - погрешно отсъдено нарушаване на № 7 Портър. Има нарушаване на № 32 от тима на Левски - Бенсън.

3. 01:27 минута от видеото (6:57 минути до края на ІV част) - погрешно отсъдено нарушаване на № 9 Симеонов.

4. 01:52 минута от видеото (3:48 минути до края на ІV част) - отсъдено нарушаване на № 32 от Левски - Бентън, само че неправилно - не при пукотевица.

5. 02:02 минута от видеото (4:40 минути до края на ІV част) - погрешно отсъдено нарушаване на № 7 Портър (№ 15 - Тасич, отбелязва панер от игра и по-късно - углавен удар)

6. 03:36 минута от видеото (2:12 минути до края на продължението) - неотсъдено нарушаване в нахлуване на № 15 от Левски Лукойл - Тасич (Тасич отбелязва панер, при резултат 84:81 за домакините)

7. 04:12 минута от видеото (0:28 минути до края на продължението) - неотсъдено нарушаване на № 11 от Левски Лукойл - Минчев (нарушението би трябвало да е отсъдено като неспортсменско; вместо нарушаване, неправилно са отсъдени крачки на № 12 - Зл. Георгиев)

ІІ. НЕОТСЪЖДАНЕ НА КРАЧКИ:

8. 02:16 минута от видеото (0:05 минути до края на І част) - неотсъдени крачки на № 32 от Левски Лукойл - Бенсън. (Отсъдено е нарушаване на № 9 - Симеонов, Бенсън отбелязва панер от игра и по-късно - углавен удар)

9. 02:47 минута от видеото (4:04 минути до края на продължението) - неотсъдени крачки на № 15 от Левски Лукойл - Тасич (Тасич отбелязва панер, при резултат 79:77 за домакините)

ОСЕМ от показаните 10 обстановки са в последните 15 минути на мача. Правилно съдийско решение на която и да е от тези обстановки евентуално би трансформирало крайния победител в срещата.

Можем единствено да установяваме - съдийският състав позволи груби и обилни неточности, които повлияха значително на крайния резултат от мача. Решенията са от компетентността на съответните органи на БФБ ", пишат още от Рилски състезател.