Променихме фокуса на кампанията и насочихме всички усилия към масово

...
Променихме фокуса на кампанията и насочихме всички усилия към масово
Коментари Харесай

Информационна кампания на Асоциацията за инсулт и афазия разпространява ключови послания за заболяването

„ Променихме фокуса на акцията и насочихме всички старания към всеобщо разпространяване на основни познания за инсулта “. Това разяснява инж. Дорина Добрева, ръководител на Асоциация за инсулт и афазия (АИА) по отношение на представянето на отчетния отчет за Националната акция „ Бъди квалифициран! Разпознай инсулта. Действай бързо! “, която организацията организира във връзка Световния ден за битка с инсулта – 29 октомври 2024 година

Това е следващата акция на асоциацията, която насочва задачите и самодейностите си към постигането на добра осведоменост на обществото за това тежко социалнозначимо заболяване и неговите последствия.     

От организацията регистрират, че интерактивната апаратура „ Пътека на знанието “ е провокирала доста огромен интерес и през нея са минали повече от 20 000 души в градовете София, Варна, Бургас, Велико Търново, Силистра, Плевен, Благоевград и Шумен. Също по този начин публикуваните видеоматериали, банери и брошури са достигнали покритие на цялата страна, а идеята е била подкрепена от всички общини, голям брой организации, университети и лечебни заведения.

„ Липсата на познания за инсулта измежду популацията води до закъснение в уведомяването на незабавните екипи и губене на опцията за навременно лекуване на инсулта. Вярваме, че повишението на осведомеността по отношение на инсулта е ключът към постигането на осезаема смяна “, разяснява доктор Георги Георгиев, зам.-председател на АИА и началник на акцията.

От АИА са безапелационни, че акцията е дала началото на нов метод в битката с инсулта – прекосяване към непрекъснато, надграждащо разпространяване на основните познания за инсулта. Подходът се базира на разбор, който извежда като достижима краткосрочна цел достигането на 8000 българи в границите на лечебния прозорец (до 4,5 часа след настъпване на инсулта) в неврологичните звена за модерно лекуване, което би избавило от инвалидизация съвсем 18% от случаите на инсулт на годишна база.
Източник: zdrave.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР