Окръжният прокурор на окръг Фултън Фани Уилис предложи дата на процеса през март 2024 г. по делото за рекет на нейната служба срещу бившия президент Доналд Тръмп и 18 други.
В кратка декларация прокурор от кабинета на Уилис предложи график, който според него няма да противоречи на „другите наказателни и граждански дела на обвиняемия Доналд Джон Тръмп“.
Офисът на Уилис предложи всичките 19 обвиняеми, включително адвокат Руди Джулиани и бившият началник на кабинета на Белия дом Марк Медоус, наред с други съюзници на Тръмп, да могат да бъдат изправени пред съд през седмицата на 5 септември. Те са обвинени в управление на „престъпно начинание“, докато продължават усилията си да отменят президентските избори през 2020 г., които Тръмп загуби.
до 25 август, за да се предадат за задържане, процес, който се очаква да включва снимки на кражби в затвора на окръг Фултън. В Джорджия, за разлика от федералния съд и в Ню Йорк, процедурите могат да се излъчват по телевизията.Тръмп, Джулиани, Медоус и други обвиняеми отрекоха да са извършили нередности по делото. Те обвиниха Уилис, че ги преследва за политическа изгода.
Дата на процеса 4 март 2024 г., предложена от прокурорите в окръг Фултън, е само три седмици преди процеса, насрочен по наказателното дело на Тръмп в Манхатън, в което той се пледира за невинен по 34 престъпления, свързани с предполагаемото укриване на плащания на „мълчаливи пари“.
Той също е насрочен за съдебен процес на 20 май 2024 г. по федерално дело, в което той се пледира за невинен до 40 престъпления, свързани с предполагаемо „умишлено задържане“ на класифицирана информация.
В друго федерално наказателно дело Тръмп се пледира за невинен по четири федерални престъпления, свързани с предполагаемите му усилия да отмени изборните резултати. Канцеларията на специалния прокурор Джак Смит предложи дата на процеса на 2 януари 2024 г.
Във всеки случай Тръмп, който отново се кандидатира за президент, предложи дати на процеса, които са след изборите през ноември 2024 г.
Тръмп отхвърли всички обвинения срещу него.




