Прокуратурата предложила Сарафов да поиска имунитета и на Лена Бориславова
Прокурор в Софийската районна прокуратура е отправил предложение до и.ф. основния прокурор да изиска имунитета на депутатката от ПП-ДБ Лена Бориславова. Това съобщи NOVA, като се базира на държавното обвиняване.
Предложението е направено на 9 декември, когато бе пожелан и имунитета на Кирил Петков, който ден по-късно внесе самичък заявление в деловодството на Народното събрание за отвод от депутатския си имунитет. До момента Сарафов не е реагирал. Разследването, по което е направено предлагането за събаряне на имунитета на Бориславова е обвързвано с образувано произвеждане във връзка с съдружие „ Да запазим Корал “.
През април прокуратурата заяви, че проверява сигнал за документно закононарушение, обвързвано с освобождението на Кирил Петков като член на Управителния съвет на Сдружение „ Да опазим Корал ”. Става дума за изказвания на ръководителя на сдружението Атанас Русев, че през 2021 година Бориславова е показала пред Агенцията по вписванията пълномощие и други документи с фалшифициран негов автограф.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




