През последните няколко години една модна тенденция доминираше на червения

...
През последните няколко години една модна тенденция доминираше на червения
Коментари Харесай

Червеният килим ще е различен

През последните няколко години една фешън наклонност доминираше на аления килим по-ясно от всяка друга в близкото минало. „ Голата “ рокля – рокля, основана с концепцията да покаже голотата на носещата я – бързо се трансформира в сигурен метод за звездите да се появят на първите страници на вестниците и по тази причина се радваше на цялостната поддръжка на редица персони от шоубизнеса , предава CNN, представени от БГНЕС. 

Но всеки стилист на звезди, който се насочва към Южна Франция с вярата да употребява мощните принадлежности на шифона или транспарантната дантела, ще би трябвало да премисли проектите си , откакто единствено 24 часа преди формалното разкриване на фестивала бе видяна смяна в дрескода на Кан. Според уеб страницата на уредниците, „ голотата е неразрешена на аления килим, както и във всички други зони на фестивала “. Решението, което ще има директно въздействие върху все по-разпространената наклонност към „ голи “ рокли, е било взето „ от съображения за възпитание “, се прибавя в известието.

Може да се каже, че тази година аленият килим в Кан ще наподобява радикално друго. Миналата година моделката Бела Хадид дойде в пясъчно кафява рокля Saint Laurent с изцяло транспарантен топ с деколте на гърба. Също Saint Laurent беше дизайнерът на транспарантната рокля на фотографката Надя Ли Коен, която тя носеше на премиерата на кино лентата „ The Shrouds “. Няколко дни по-късно актрисата Вики Крипс заложи на транспарантна рокля в жанр будуар от Armani Privé. Не е ясно обаче дали някоя от тези рокли ще бъде позволена на тазгодишния фестивал, като се има поради, че всички те разкриват в друга степен голотата. Всъщност „ голите “ рокли не са идентични – най-малко не са еднообразно разголени.

Вместо да внесе изясненост и насоки по отношение на избора на облекло, добавената уговорка в дрескода на Кан евентуално повдига още повече въпроси. Каква е тяхната формулировка за голота? Ще нарушат ли новия дрескод печатните изображения на голи хора, като тези, които се срещат на роклите на Жан-Пол Готие от 90-те години? Или голотата има значение единствено в триизмерно измерение? Голотата преглежда ли се холистично или проявлението на зърно – като това на Флорънс Пъф в яркорозовата рокля на Valentino – рискува да докара до отвод за достъп до Croisette, пишат непознатите медии?

Актуализираните инструкции – които са една от двете съществени промени в дрескода, наред с възбраната на „ обемни “ тоалети с огромна шлейфа (съжаляваме, Диана Рос) – евентуално са били повлияни освен от всеобщото разпространяване на такива рокли, само че и от крайни случаи, които засенчиха събитията , на които бяха носени. По-рано тази година Бианка  Ченсори подвигна летвата за съвсем несъществуващите рокли , когато се появи на премиите „ Грами “ с транспарантна мрежа, дружно със брачна половинка си Кание Уест. Без долни дрехи и без никакви артистични детайли, тоалетът като че ли бележеше началото на нова епоха в модата – в която силата на внушението бе потисната от грубата мощ на шокиращото.

За уредниците на филмовия фестивал в Кан това е тип ексхибиционизъм, който избират да оставят на плажа и надалеч от аления килим. 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР